Obec Luková
Informace ze ZŠ a MŠ v Lukové

Zkus to s námi - den otevřených dveří

Ve čtvrtek 14. října pořádala naše škola během letošního evropského týdne programování den otevřených dveří. Akce byla zaměřena na ukázku digitálních technologií, které v naší MŠ a ZŠ používáme ve výuce. Starší žáci vytvořili v hodinách výtvarné výchovy a informatiky návrh robota a jeho cesty bludištěm. Na rodiče tak čekala aktivita, při které si vyzkoušeli základy programování bez počítače. Nechyběla ani ukázka online programování pro děti pomocí Minecraftu. Mladší žáci předvedli rodičům robotické pomůcky (blueboty) a jejich obsluhu. V mateřské škole představily děti interaktivní projektor a digitální výukové materiály. Jsme rádi, že se den otevřených dveří vydařil a těšíme se někdy v budoucnu na shledanou.

Evropské eTwinningové projekty na naší škole

Již třetím rokem pokračuje účast starších žáků pod vedením paní učitelky Markéty Jurkové v mezinárodních projektech, které jsou založeny na spolupráci škol z různých zemí a využívání digitálních technologií. Projektové vyučování žáky baví a motivuje je k učení. Výrazně zlepšuje i jejich komunikační a digitální dovedností.

Letos se žáci věnují čtyřem projektům, které propojují výuku všech předmětů od angličtiny až po hudební výchovu či matematiku -  Math Art (Matematika v umění), Rhythm of English (Angličtina v rytmu), Think Algo (Myslíme v algoritmech), There is no other world (Žádný jiný svět není). Naše nadšení a pilná práce byla několikrát oceněna certifikáty kvality, a to nejen národními, ale i evropskými. Za projekt English speaking countries jsme dokonce obdrželi Evropskou jazykovou cenu Label 2021. Ocenění nás velmi těší a je důkazem, že i na malé venkovské škole můžeme učit kvalitně a moderně.

Soutěž s Regionální učebnicí

Víte, že skupina učitelů z Lanškrounska vytvořila Regionální učebnici? Naše škola se tohoto projektu zúčastnila také. V učebnici najdete inspiraci i z našich vyučovacích hodin matematiky, přírodovědy a vlastivědy. Od října probíhá soutěž, ve které si školy mohou výukové lekce vyzkoušet. Říjnové části soutěže s názvem “Pátrej, pátrej, pátrači” se účastnila naše mateřská škola i žáci 1. a 2. ročníku. Děti pátraly v přírodě a okolí naší školy a hledaly přírodniny začínající na vybraná písmena. Přírodniny zdokumentovaly obtisky, kresbou či lepením vylisovaných listů a květů. Vytvořené dílo bylo vystaveno v městské knihovně v Lanškrouně. V soutěži jsme byli úspěšní, děti z MŠ získaly létajícího draka a žáci 1. a 2. ročníku hračku do školní družiny. Nyní dokončujeme listopadový úkol z lekce Janovy duby. Více o našich projektech a aktivitách se dozvíte na našich webových stránkách.

kolektiv ZŠ a MŠ Luková

© 2015-2017 Obec Luková, Veškerá práva vyhrazena | Realizace HezkéWEBY.cz
Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas.