Obec Luková
Město Lanškroun organizuje materiální sbírku na pomoc obyvatelům Ukrajiny

Město Lanškroun organizuje a koordinuje sbírku materiální pomoci města Lanškroun, Pardubického kraje a Českého červeného kříže. Materiální pomoc mohou občané přinášet do prostor školní tělocvičny při ZŠ na nám. A. Jiráska 139 (ve dvoře), od úterý 1. 3. do neděle 6. 3. 2022, vždy od 9 do 18 hodin. Na místě budou materiální pomoc přebírat zaměstnanci městského úřadu a členové sboru dobrovolných hasičů z Lanškrouna a Dolního Třešňovce. Ze sběrného místa bude pomoc dále distribuována dle aktuálních potřeb.

V současné době jsou nejvíce potřebné spací pytle, deky, polštáře, peřiny, povlečení a sportovní potřeby pro nouzové přenocování. Dále teplé zimní oblečení, volně prodejná léčiva (léky na tlumení bolesti či horečky), obvazový a fixační materiál, hygienické potřeby, trvanlivé potraviny a konzervy.

Zdravotnický materiál, který přijímáme do sbírky:

Hotové obvazy, obinadla, elastická obinadla, sterilní čtverce, cívkové náplasti, šátky trojcípé, termofólie/izotermické fólie, zaškrcovadla (min. šíře 6 cm), turnikety, dlahy typu SAM, rukavice vyšetřovací nesterilní (zdravotnické)

Hygienické potřeby, které přijímáme do sbírky:

Zubní pasty a kartáčky, hygienické prostředky – šampóny, mýdla, sprchové gely, dětské pleny, dámské hygienické vložky, holící potřeby, hřebeny, vlhčené ubrousky, papírové kapesníčky, ručníky

Prosíme všechny, aby opravdu přinášeli pouze věci žádané a potřebné. Nashromážděná materiální pomoc bude použita pro ubytované ukrajinské občany v nouzi nebo předána na Krajský sklad humanitární pomoci či Českému červenému kříži.

Zapojit se můžete také nabídnutím své dobrovolné pomoci

Přihlásit se mohou lidé, kteří umí ukrajinsky a chtějí pomoci s tlumočením. Kontaktovat můžete starostu města Radima Vetchého, tel. +420 778 539 995, nebo referenta krizového řízení Jana Šťastného, tel. +420 731 756 109. Dobrovolníky na tlumočení shání také Rodinné centrum Dětský svět, jehož pracovníky můžete kontaktovat přes Messanger nebo na tel. +420 777 257 709.

Město Lanškroun také prosí dobrovolníky, kteří by byli ochotni v případě potřeby pomoci s nakládáním nashromážděného materiálu. Do seznamu dobrovolníků se můžete přihlásit na emailu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. 

Převzato ze stránek města Lanškroun.

© 2015-2017 Obec Luková, Veškerá práva vyhrazena | Realizace HezkéWEBY.cz
Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas.