Obec Luková
KD Luková

Vážení přátelé, občané,
zatím nevíme, co nás v novém roce a v naší obci všechno potká, a tak se alespoň ohlédněme za uplynulým rokem. S ním i s bývalým vzhledem budovy kulturního domu jsme se definitivně rozloučili a zbyly nám už jen vzpomínky.
Prozatím především vnější proměnou prošel kulturní dům, přičemž bylo potřeba řešit spoustu nečekaných změn a problémů (podlaha v sále, přívod el. proudu, vyústění kanalizace, septik a další), kvůli kterým se stavební práce časově značně protáhly. Velké vnitřní úpravy proběhnou v následujícím půlroce. Dispozičně se změní např. vchody na toalety, bude provedena oprava veškerých podlah, omítek, stropů, osvětlení, sociálního zařízení. V prvním patře vznikne další obecní byt (budeme žádat o poskytnutí dotace na jeho výstavbu).

Tělocvična bude co nevidět uvedena do provozu, bude ji moci využívat jak TJ Luková, tak škola, ale za určitý poplatek, který ještě není stanoven, i fyzické osoby, rodiny s dětmi apod. V tělocvičně je nová podlaha, strop, okna, dveře, šatna, nářaďovna, sociální zařízení, topení. Obec nakoupí základní vybavení - stoly na stolní tenis, sítě na volejbal, lavičky, žíněnky, švédskou bednu, ribstole atd. O přesném termínu otevření tělocvičny pro veřejnost budeme včas informovat. K přestěhování z dočasných prostor je připravena hospoda. Jakmile bude dodán nový nábytek (stoly a židle), hospoda může přijmout první návštěvníky. Bohužel se kvůli stavebním pracem v letošním roce budeme muset obejít bez dětského maškarního karnevalu, což se dětem pokusíme později vynahradit.

CO NÁS V OBCI ČEKÁ V PŘÍŠTÍM ROCE?

Z těch největších a nejnáročnějších záležitostí je to určitě dokončení prací na opravě kulturního domu, dokončení projektové dokumentace na výstavbu chodníku (od hřiště ke škole a od hřiště směrem k náměstí), rozšíření a zkvalitnění veřejného rozhlasu (s využitím dotace), pořízení nového komunálního automobilu (s využitím dotace), pořízení projektové dokumentace k inženýrským sítím v lokalitě pro výstavbu 19 rodinných domků (u bývalého kravína II U Dvora), možný odkup chátrající budovy fary - pouze, obdrží-li obec 90 % dotaci jak na pořízení nemovitosti, tak na rekonstrukci na sociální byty a další drobnější akce jakojsou opravy místních komunikací, obecních čističek odpadních vod apod., také pokračování prací na digitalizaci katastrální mapy Lukové.

CO JE DŮLEŽITÉ VĚDĚT PRO ZAČÁTEK ROKU

  • Změna svozového dne směsného komunálního odpadu (popelnic) - od Nového roku se svozový den přesunuje na každý lichý čtvrtek v měsíci
  • Poplatky za svoz směsného komunálního odpadu se již po několikáté nemění, tj. poplatek zůstává ve výši 400 Kč za osobu a rok - splatnost je do 31. března 2018.
  • Poplatek ze psa stále činí 100 Kč za 1 psa a 120 Kč za každého dalšího - splatnost je do 31. března 2018 Platbu poplatků lze uhradit i převodem na účet obce - č.ú. 1322807389/0800, do kolonky příjemce uvést jméno, příjmení, číslo popisné, počet osob, za které je poplatek hrazen a zda se jedná o poplatek za psa nebo za odpady.

VÍTE, ŽE …

  • vítězem vánočního hokejového utkání mezi Lukovou a Damníkovem zvítězil náš tým 8:5 ?
  • v tělovýchovné jednotě Luková jsou v současné době aktivní i dětské oddíly Bambiny, Starší přípravka a Mladší žáci?
  • základní kynologický klub Luková zve další zájemce do svých řad, aby tak společně se svými čtyřnohými kamarády smysluplně trávili společné chvíle a naučili tak pejska základní poslušnosti a různým dovednostem?
  • za r. 2016 bylo v ČR zrecyklováno 77% všech obalů a že v současné době třídí odpad už 72 % Čechů (možnost třídit však má 99 %)?
  • se v r. 2016 recyklací papíru ušetřilo 2 100 000 stromů a na skládku se díky třídění neuložilo 793,7 tun odpadů ?
  • každý obyvatel ČR vytřídil za r. 2016 v průměru 56 kg skla, papíru, plastů a kovů?
  • společnost EKO-KOM zajišťuje podmínky pro třídění již 20 let a za vytříděný odpad podle jeho množství poskytuje obcím a městům finanční odměnu a tím motivuje ke zvýšení sběru tříděného odpadu?

© 2015-2017 Obec Luková, Veškerá práva vyhrazena | Realizace HezkéWEBY.cz
Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas.