Obec Luková
ilustrační foto

Oznamujeme, že ve dnech 13.-21.07.2019 se v k.ú. Luková bude pohybovat větší počet psů za účelem soukromé výcvikové akce.
Všichni účastnící jsou seznámeni s mysliveckým zákonem č. 449/2001 Sb. Zákon ze dne 27. listopadu 2001 o myslivosti, změna 320/2002 Sb. a změna 59/2003 Sb. respektive s výňatkem § 8,9, 10 a 14. Účastníci budou upozorněni, aby pro pachové práce používali prostory, budou vymezeny ve spolupráci s ZOD Žichlínek, středisko Luková a zároveň budou v souladu s vyjádřením zástupce MS Luková.
Účastníci jsou dále seznámeni, že nesmí klást stopy, ani chodit s neupoutaným psem do blízkosti potoka mimo areál ZKO Luková. Dále jim bude vysvětleno, jak vysoce nežádoucí je vyčesávání srsti a její ponechání v přírodě.

 

Na vysvětlenou ještě upozorňuji, že sportovní stopy jsou kladené jedním člověkem, kladečem. Ten jde volným krokem a v průběhu trasy pokládá několik kousků přírodních materiálů, tj. předmětů (kůže, textil, dřevo) na tuto stopu. Psovod s upoutaným psem na 10m šňůře jde za určitý čas po této pachové stopě spolu s kladečem, případně rozhodčím. Zalehnutím pes označuje nalezené předměty. které psovod zvedá a tímto uklízí se stopy. Za odměnu se psu většinou hází míček, se kterým se pes okamžitě vrací zpět k psovodovi. Pes je po celou dobu plně ovladatelný a v blízkosti psovoda.
Pro sportovní stopy jsou vybírány prostory, které nejsou s vysokým porostem, ani příliš zapachovány lesní či domácí zvěří. Stopy jsou kladeny většinou kousek od silnice z důvodu dobré dostupnosti autem.
Pro venčení psů máme vyhrazený prostor. Exkrementy jsou majiteli psů uklízeny do připravených popelnic.
Pokud se psi se svými pány budou pohybovat po k.ú. Luková, např. za účelem nákupu v místním obchodě, či návštěva hostince, procházka,... vždy jsou psi buď na krátkém vodítku, nebo plně ovladatelní.

Dana Řeháková

© 2015-2017 Obec Luková, Veškerá práva vyhrazena | Realizace HezkéWEBY.cz
Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas.