Obec Luková
Provoz lukovské střelnice v roce 2019

Na základě podnětu od občanů obce na častý a hlučný provoz střelnice v Lukové, se ve čtvrtek 29. listopadu 2018 uskutečnila schůzka zastupitelů obce se zástupci Sportovně střeleckého klubu policie ORLICE Ústí nad Orlicí z. s.  Ze strany obce byl vznesen dotaz, v jakém režimu nyní střelnice funguje a zdali by bylo možné zajistit opatření na snížení hluku během provádění střeleb.

 

Předseda střeleckého klubu pan Stanislav Simon vysvětlil, že v posledních letech byl zaznamenán nárůst zájemců o kurzy střeleb a zbrojní průkazy. Provozní doba střelnice pro veřejnost je na rok 2019 stanovena v pátky od 14:00 do 18:00 a soboty od 9:00 do 16:00. Zimní sezóna, kdy je střelnice uzavřena, trvá od 15. 11. do 15. 03., ale i během ní se mohou konat zkoušky na zbrojní průkaz a mimořádné závodní střelby. V roce 2019 budou střelby probíhat nejméně každý čtvrtek, pátek a sobotu. V neděli pak jen výjimečně a to během sportovních závodů a střeleb mysliveckých sdružení.

Je důležité připomenout, že se klub snaží obci provoz střelnice kompenzovat finančním příspěvkem, který ZŠ a MŠ Luková využívá pro dotaci dopravy na školní výlety. Taktéž jsou poskytovány slevy pro členy Mysliveckého spolku Luková.

Zastupitelé se s předsedou spolku dohodli, že veškeré plánované střelby budou 14 dní předem hlášeny na obecní úřad a tato informace bude následně zveřejněna prostřednictví webových stránek obce. Ke snížení hlučnosti směrem k obci by měla přispět plánovaná výsadba rychle rostoucí zeleně a výstavba haly zemědělského družstva, která je realizována v bezprostřední blízkosti střelnice.

Více informací o provozu střelnice najdete na webových stránkách: https://www.strelnicelukova.cz/

Petr Celý

Pozn:

  • v sobotu 16.2.2019 bude prováděna příprava žadatelů o ZP
  • zkoušku odborné způsobilosti uskuteční PČR v pondělí 18. února 2019

© 2015-2017 Obec Luková, Veškerá práva vyhrazena | Realizace HezkéWEBY.cz
Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas.