Obec Luková

V těchto dnech probíhá v Lukové výměna 12 sloupů veřejného osvětlení. Sloupy byly dle odborného posudku, který pro obec zpracovala společnost ČMS s.r.o., ve špatném stavu a v budoucnu by mohly ohrozit majetek či zdraví osob. V rámci této investiční akce budou vyměněna všechna stávající svítidla se sodíkovými výbojkami za úsporné LED lampy. Z toho důvodu v některých částech obce muselo být během prací dočasně odpojeno el. napájení veřejného osvětlení.

Na projekt se nám podařilo získat od Ministerstva průmyslu a obchodu v rámci programu Národního plánu obnovy dotaci ve výši 657 tis. Kč. Výměnou zastaralých svítidel, která jsou v drtivé většině po ukončení své životnosti, obec uspoří přibližně 68% elektrické energie.

V Květné je výstavba nových sloupů a rozvodů veřejného osvětlení naplánována ve spolupráci se společností ČEZ Distribuce v rámci rekonstrukce rozvodů elektrické energie v roce 2025.

Žádáme spoluobčany o trpělivost s dočasným výpadkem veřejného osvětlení. Na znovu zprovoznění technici ze společnosti Evem group s.r.o. usilovně pracují.

P. Celý

© 2015-2017 Obec Luková, Veškerá práva vyhrazena | Realizace HezkéWEBY.cz
Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas.