Obec Luková
Hvězdicový pochod ke hvězdám

Klub českých turistů v Lanškrouně zve všechny zájemce dne 29. května 2020 na Hvězdicový pochod ke hvězdám.

Start: od Dělnického domu v Lanškrouně od 19 do 21 hodin, kde účastníci obdrží propozice, nebo individuální z okolních obcí.
Cíl: rozhledna Mariánka u Mariánské hory.

Více informací na www.kctlanskroun.cz

Příměstský tábor v Lukové

Zajímají vás záhady? Pak přijďte rozlousknout nejeden případ na další příměstský tábor do Lukové, tentokrát si děti zahrají na malé detektivy!

Své děti můžete přihlásit na tel. čísle: 777476002, nebo přes e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

logo Česká pošta

Vážení zákazníci České pošty, s.p.,
z provozních důvodů bude pošta Damníkov v pondělí 25.05.2020 uzavřena.


Děkujeme Vám za pochopení.
Pošta Lanškroun

Obecní rozhlas

Obec Luková disponuje obecním bezdrátovým rozhlasem, který slouží nejen k hlášení informací o dění v obci, ale taktéž plní funkci systému varování obyvatel.

Místní informační systém AMO (alarm měst a obcí) dodala společnost JD Rozhlasy s.r.o. a v současné době, by mělo být signálem pokryto celé území obce.

Doplňkovou službou místního rozhlasu je možnost přehrání posledního hlášení rozhlasu a to zavoláním na telefonní číslo 774 416 489.

V případě poruchy rozhlasu piště na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo volejte 465 394 030.

logo ČUZK

V rámci digitalizace katastrálních map a obnovy katastrálního operátu budou od úterý 12. května 2020 pokračovat práce na zjišťování a zaměřování průběhu hranic pozemků, a to od silnice na Květnou po hranici obce s Damníkovem. V souvislosti s tím žádám vlastníky o vstřícnost k zaměstnancům Katastrálního úřadu pro Pardubický kraj.

Děkuji za pochopení.

Petr Celý, starosta

ilustrační foto

Obec Luková informuje, že v sobotu 9. května 2020 bude znovuotevřen sběrný dvůr v Lukové a to od 9:00 do 12:00 hodin.

Poté každou sobotu ve stejný čas až do odvolání.

Petr Celý, starosta

Poděkování za sběr odpadu

Obecní úřad Luková děkuje všem, kdo se v rámci Dne Země 2020 zapojili do sběru odpadků v naší obci a jejím okolí. Ti, kteří nám poslali fotografii se svými „úlovky“, byli odměněni, ale věříme, že nás bylo nakonec mnohem více.

Fotografie ze sběru najdete na Facebooku: https://www.facebook.com/pg/obec.lukova/photos/?tab=album&album_id=3040061482717097

ČEZ Distribuce informuje o plánované odstrávce

Společnost ČEZ Distribuce, a.s. upozorňuje, že ve dnech 22.04.2020 a 23.04.2020 dojde k plánované odstávce dodávky elektrické energie v obci Luková a to v časech od 8:00 do 18:00.

Rozpis čísel popisných domů, kterých se odstávka dotkne, najdete v podrobnostech tohoto článku...

 

Omezení provozu sběrného dvoru

Vážení spoluobčané,

vzhledem k probíhajícím stavebním úpravám podloží na sběrných místech vás informujeme, že sběrný dvůr v Lukové zůstává pro veřejnost až do odvolání uzavřený. Ujišťujeme vás, že společně se stavební firmou pracujeme na tom, aby stavební práce byly co nejdříve dokončeny a sběrný dvůr byl opět brzy otevřen veřejnosti.

Děkujeme za pochopení.

Obecní úřad Luková

Datovka pomáhá

Společná výzva občanům a podnikatelům: Zřiďte si datovou schránku a pomozte sobě i svému úřadu

Občané mohou zřizovat datové schránky na počkání a bezplatně i v době nouzového stavu. Ministerstvo vnitra přijalo výzvu místopředsedy výboru pro veřejnou správu Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a místopředsedy ODS Martina Kupky, aby ve spolupráci s Ministerstvem zdravotnictví upravilo úřední hodiny na CzechPOINTech a umožnilo tak rychlé založení datové schránky občanům, podnikatelům a neziskovým organizacím, kteří ještě datovou schránku nemají.

© 2015-2017 Obec Luková, Veškerá práva vyhrazena | Realizace HezkéWEBY.cz
Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas.