Obec Luková
Tříkrálová sbírka 2022

Naše obec se tradičně zapojila do Tříkrálové sbírky, proto Vás sobotní dopoledne 8. 1. 2022 mohou navštívit tři králové se svou koledou a požádat vás o finanční dar pro charitativní účely. Sbírka je pořádána pod záštitou oblastní charity Ústí nad Orlicí. Svůj finanční dar můžete také darovat pomocí online kasičky na www.trikralovasbirka.cz; nebo na účet TKS 66008822/0800.

J. Celá

Soutěž s Regionální „učebnicí" Lanškrounsko

Další z lekcí, kterou najdete v Regionální „učebnici“ Lanškrounsko, je lekce Můj domov je Lanškroun. V ní si žáci mohou prohloubit své znalosti o místě, kde žijí.

A jaký že je lednový úkol? Tentokrát pro Vás máme jednu osmisměrku. Řešení - název místa a důvod, proč a čím je místo významné, nám pošlete na email nebo poštou. Vše potřebné najdete na webových stránkách https://maslanskrounsko.cz/map-ii/regionalni-ucebnice-lanskrounsko/souteze/ - v sekci SOUTĚŽ PRO VEŘEJNOST a v Městských novinách Lanškroun. Uzávěrka soutěže je 31. ledna.

Povánoční pochod 2021

Pojďte se projít na tradiční lukovský povánoční pochod. Sraz je ve čtvrtek 30. prosince v 15 hodin na náměstí v Lukové. Délka trasy přibližně 6km.

 

 

 

Obecní úřad přeje Veselé Vánoce a šťasný nový rok

Všem spoluobčanům přejeme klidné vánoční svátky a úspěšný nový rok 2022.

OU Luková

Lukovský kostel opět ožil

V neděli 12. 12. naplnily kostel v Lukové nádherné tóny varhan a zpěvu. Byli jsme moc rádi, že jsme uskutečnili adventní koncert a naše pozvání přijal Pěvecký sbor schola Gaudium ze Svébohova. Věříme, že se všem divákům adventní koncert líbil a zanechal v nich vánoční atmosféru.

J. Celá

Tříkrálová sbírka

Hledáme dobrovolníky pro tradiční Tříkrálovou sbírku v naší obci - 10 dětí a 4 dospělé. Pravděpodobné datum koledy bude 8. 1. 2022. Zájemci se mohou ozvat na telefonní číslo 605 282 362, nebo poslat e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Děkujeme. J. Celá

ilustrační foto

Představenstvo společnosti Vodovody a kanalizace Jablonné nad Orlicí, a.s. (dále jen VAK) na svém zasedání dne 26. 11. 2021 posoudilo všechny závazné podmínky cenové regulace oboru, kde jsou ceny vodného a stočného zařazeny mezi komodity, jejichž ceny jsou tzv. „věcně usměrňované“. Při tom vzalo v úvahu předpokládaný vývoj cen všech vstupů, zvážilo sociální dopady zvýšení cen vodného a stočného a rozhodlo o stanovení cen v oblasti, kde VAK vlastní i provozuje vodárenskou infrastrukturu, pro rok 2022 takto...

ilustrační foto

V podrobnostech článku zveřejňujeme svozový plán odpadů v obci Luková na rok 2022. Termíny svozů směsného komunálního odpadu a kontejnerů na plasty a tetrapack se v příštím roce nemění.

Termíny mobilního svozu nebezpečných odpadů: 26.4.2022 a 5.9.2022.

Více informací o odběru odpadů najdete v sekci Sběr a svoz odpadů.

AKTUALIZACE: Fenka se našla a je v pořádku doma s majiteli. Děkujeme za spolupráci.

Mezi Damníkovem a Lukovou se ztratila černobílá fenka německého krátkosrstého ohaře. Slyší na jméno "Bára". V případě, že jste ji někdo viděl, volejte prosím: 774 070 620.

Děkujeme.

Adventní koncert v kostele sv. Markéty

Obecní úřad Luková Vás srdečně zve na Adventní koncert v neděli 12. prosince 2021 od 14 hodin v kostele sv. Markéty v Lukové.

Vystoupí sbor: Pěvecká schola Gaudium.

Vstupné dobrovolné.

© 2015-2017 Obec Luková, Veškerá práva vyhrazena | Realizace HezkéWEBY.cz
Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas.