Obec Luková
znak policie ČR

Podvodníci stále intenzivně útočí na seniory s legendami vnuk a nemocnice. Vstoupili jsme proto do úzké spolupráce s provozovatelem informační linky 1188, společností Conectart. 

Starší lidé patří dlouhodobě mezi nejohroženější skupiny naší společnosti. Jejich mnohdy osamocený způsob života, důvěřivost a především touha po sociálním kontaktu z nich dělá snadný cíl a přitahuje k nim pozornost různých zlodějů, podvodníků a násilníků.

Tradiční turnaj v PING - PONGU

Období volna mezi vánočními svátky a Novým rokem se letos, stejně jako v minulých letech, rozhodli využít lukovští hráči ping-pongu k uspořádání již tradičního turnaje.

28. prosince ráno se sešlo dvanáct přihlášených účastníků z Lukové i okolí v obecní tělocvičně, kde sehráli celkem 38 zápasů systémem „každý s každým“. Z finálových zápasů tentokrát vyšel vítězně M. Fojtů, na druhém místě se umístil R. Pobořil a pomyslný bronz patří p. Kopeckému z České Třebové. Díky sponzorům, kterými byla obec Luková a nástrojárna Vondra a Vondra, s.r.o., si hezké ceny odnesli všichni, bez ohledu na umístění. Největší odměnou ale všem byl sport samotný a dobrá nálada, ke které přispěli všichni účastníci od nejstaršího hráče, kterému bylo 76 let, až po jeho vnuka, který byl ve svých 16 letech nejmladší. Celý turnaj se nesl v přátelské a pohodové atmosféře, a proto organizátoři začali hned plánovat příští ročník.

Tříkrálová sbírka 2022

Naše obec se tradičně zapojila do Tříkrálové sbírky, proto Vás sobotní dopoledne 8. 1. 2022 mohou navštívit tři králové se svou koledou a požádat vás o finanční dar pro charitativní účely. Sbírka je pořádána pod záštitou oblastní charity Ústí nad Orlicí. Svůj finanční dar můžete také darovat pomocí online kasičky na www.trikralovasbirka.cz; nebo na účet TKS 66008822/0800.

J. Celá

Soutěž s Regionální „učebnicí" Lanškrounsko

Další z lekcí, kterou najdete v Regionální „učebnici“ Lanškrounsko, je lekce Můj domov je Lanškroun. V ní si žáci mohou prohloubit své znalosti o místě, kde žijí.

A jaký že je lednový úkol? Tentokrát pro Vás máme jednu osmisměrku. Řešení - název místa a důvod, proč a čím je místo významné, nám pošlete na email nebo poštou. Vše potřebné najdete na webových stránkách https://maslanskrounsko.cz/map-ii/regionalni-ucebnice-lanskrounsko/souteze/ - v sekci SOUTĚŽ PRO VEŘEJNOST a v Městských novinách Lanškroun. Uzávěrka soutěže je 31. ledna.

Povánoční pochod 2021

Pojďte se projít na tradiční lukovský povánoční pochod. Sraz je ve čtvrtek 30. prosince v 15 hodin na náměstí v Lukové. Délka trasy přibližně 6km.

 

 

 

Obecní úřad přeje Veselé Vánoce a šťasný nový rok

Všem spoluobčanům přejeme klidné vánoční svátky a úspěšný nový rok 2022.

OU Luková

Lukovský kostel opět ožil

V neděli 12. 12. naplnily kostel v Lukové nádherné tóny varhan a zpěvu. Byli jsme moc rádi, že jsme uskutečnili adventní koncert a naše pozvání přijal Pěvecký sbor schola Gaudium ze Svébohova. Věříme, že se všem divákům adventní koncert líbil a zanechal v nich vánoční atmosféru.

J. Celá

Tříkrálová sbírka

Hledáme dobrovolníky pro tradiční Tříkrálovou sbírku v naší obci - 10 dětí a 4 dospělé. Pravděpodobné datum koledy bude 8. 1. 2022. Zájemci se mohou ozvat na telefonní číslo 605 282 362, nebo poslat e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Děkujeme. J. Celá

ilustrační foto

Představenstvo společnosti Vodovody a kanalizace Jablonné nad Orlicí, a.s. (dále jen VAK) na svém zasedání dne 26. 11. 2021 posoudilo všechny závazné podmínky cenové regulace oboru, kde jsou ceny vodného a stočného zařazeny mezi komodity, jejichž ceny jsou tzv. „věcně usměrňované“. Při tom vzalo v úvahu předpokládaný vývoj cen všech vstupů, zvážilo sociální dopady zvýšení cen vodného a stočného a rozhodlo o stanovení cen v oblasti, kde VAK vlastní i provozuje vodárenskou infrastrukturu, pro rok 2022 takto...

ilustrační foto

V podrobnostech článku zveřejňujeme svozový plán odpadů v obci Luková na rok 2022. Termíny svozů směsného komunálního odpadu a kontejnerů na plasty a tetrapack se v příštím roce nemění.

Termíny mobilního svozu nebezpečných odpadů: 26.4.2022 a 5.9.2022.

Více informací o odběru odpadů najdete v sekci Sběr a svoz odpadů.

© 2015-2017 Obec Luková, Veškerá práva vyhrazena | Realizace HezkéWEBY.cz
Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas.