Obec Luková

Také obec Luková pomáhá tam kde je to potřebné a hlavně dětem. V letošním roce jsme díky vám v Tříkrálové sbírce již předali Oblastní charitě Ústí nad Orlicí částku 29.722,- Kč.

Rozhodli jsme se, že letošní rok finančně podpoříme také spolek Linky bezpečí, z.s. a společnost Zdravotní klaun, o.p.s.

Linka bezpečí, z.s. se snažní pomáhat dětem a studentům, kteří se dostanou do náročné životní situace nebo řeší každodenní starosti a problémy, s kterými si neví rady. Linka pomáhá již 30 let a ročně se na ní obrátí přes 178 tis. dětí. Spolek jsme podpořili částkou 5.000,- Kč.

Zdravotní klaun, o.p.s se v celé řadě svých programů zabývá zejména programy pro děti a seniory mimo jiné také Orlickoústecké nebo Svitavské nemocnici, kde se snaží povzbuzovat malé pacienty a předepisovat větší než velké množství humoru. Společnost jsme podpořili částkou 6.000,- Kč.

Obecní úřad Luková pro Vás připravil ve spolupráci s firmou EKOLA České Libchavy s.r.o. mobilní sběr nebezpečného odpadu, který proběhne dne 24.04.2024 a bude proveden zastávkovým způsobem, při kterém sběrná vozidla zastaví v určený čas na několika stanovištích v obci, kde budete moci odpady obsluhám vozidel odevzdat. Odpady odložené na stanovištích před příjezdem sběrných vozidel nebudou odvezeny!!!

 

Tuto otázku si mohli klást diváci, kteří navštívili v pátek 19.4.2024 divadelní představení Hrobka s vyhlídkou. Typicky anglickou detektivní komedii plnou suchého humoru a mírného napětí v kulturním domě představil divadelní soubor Hýbl z České Třebové.
A kdo byl nakonec vrahem? Mohu prozradit pouze to, že zahradník to nebyl.

J. Celá

U školy byl zrekonstruován chodník

Z důvodu zvýšení bezpečnosti chodců a zejména dětí, jsme nechali zrekonstruovat chodník podél budovy Základní a mateřské školy Luková. Chodník byl rozšířen na šířku 1,5m a zvýšen, tak aby na něm již nedocházelo k parkování vozidel a bránění průchodu dětem navštěvujícím školu.

Dále bylo vybudováno schodiště u nové branky, tak aby rodiče s dětmi mohli bezpečně přejít z parkoviště na školní zahradu. Vstup do zahrady bude v budoucnu ještě zpevněn.

V lukovském kulturním domě se v sobotu 13. dubna 2024 uskutečnilo 28. setkání Zasloužilých hasičů okresu Ústí nad Orlicí společně s nositeli Řádu sv. Floriána. Kulturní program zpestřilo vystoupení dětí ze Základní a mateřské školy Luková. Setkání se zúčastnil také senátor našeho okresu Petr Fiala.

P. Celý

znak Luková

Obecní úřad Luková, podle § 93 odst. 1 zákona č. 128/2000 Sb., o obcích (obecní zřízení), ve znění pozdějších předpisů (dále jen „zákon o obcích“), informuje o místě, době a navrženém programu zasedání zastupitelstva obce.

Starosta obce Luková svolal, podle § 92 odst. 1 zákona o obcích, zasedání zastupitelstva obce Luková v úterý 23.04.2024 v 15:00 hod. v zasedací místnosti obecního úřadu čp. 102.

 

Divadelní představení - Hrobka s vyhlídkou

Obec Luková srdečně zve na detektivní divadelní komedii Norman Robbins - Hrobka s vyhlídkou v podání Divadelního souboru Hýbl z České Třebové.

Pátek 19. dubna 2024 v 19:00 v Kulturním domě Luková. Vstupné: 100,- Kč.

Děj se odehrává v prostředí pro detektivní příběh jako stvořeném: typicky anglický, staromilsky ponurý dům se spletí tajných chodeb, vchodů a zákoutí, krb, masivní nábytek a těžké závěsy, za okny se ve všudypřítomné mlze utápí zpustlá zahrada. Vše dokonale izolováno od vnějšího světa. Starý pan Tomb zemřel a zanechal po sobě 7 miliónů liber. Podle závěti mají být 3 milióny rozděleny mezi jeho šest dětí, právního zástupce, hospodyni a ošetřovatelku. Zbytek odkázal jakési spisovatelce slečně Ashové. Rodinka Tombových je velmi svérázná (od travičky Dory se sbírkou mrtvol na zahradě až po „vlkodlaka“ ve sklepě) a jeden na druhého nevraží. Vidina dědictví vztahy ještě vyhrocuje. Věci se navíc komplikují: tři milióny padly na dědickou daň, zbylé čtyři nejsou k nalezení, slečna Ashová není slečna Ashová a kromě toho každou chvíli je někdo z pozůstalých zavražděn. Na konci celé šarády zůstávají naživu dvě relativně nevinné osoby, jenže...

Rád bych jménem obce Luková poděkoval panu Janu Němcovi z Ústí nad Orlicí, který naši obci nezištně daroval finanční částku 30.000,- Kč na údržbu obecního hřbitova v Lukové.

Velice si příspěvku vážíme a panu Němcovi moc děkujeme.

Petr Celý, starosta

Děkujeme všem dobrovolníkům, kteří se v rámci celorepublikové akce Ukliďme Česko, v sobotu 6. dubna 2024 zapojili do společného úklidu Lukové a Květné. Letošnímu ročníku počasí výjimečně přálo, takže jsme rádi že jste se v hojném počtu zúčastnili a opět pomohli přírodě. Společně jsme sesbírali přibližně 250kg odpadků. Jako malou odměnou za vaši snahu bylo společné opékání a drobná odměna pro zúčastněné děti.

Také chceme poděkovat všem, kteří při svých procházkách po okolí, sbírají odpadky pravidelně i v průběhu celého roku.

V sobotu 6.4.2024 byli v obci Opatov a Anenská Studánka odchyceni dva psi. Jedná se o křížence většího vzrůstu, s velkou pravděpodobností se jedná o dva bratry, ani jeden z nich není čipovaný.

Psi jsou umístěni v lanškrounském útulku. Kontakt: 724813222.

 

© 2015-2017 Obec Luková, Veškerá práva vyhrazena | Realizace HezkéWEBY.cz
Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas.