Obec Luková
ilustrační foto

Z důvodu přepojování elektrických rozvodů nízkého napětí v naší obci, bude v části od obecního úřadu směrem na Damníkov od středy 25.11. do pátku 27.11.2020 nefunkční veřejné osvětlení. Prosíme, dbejte proto ve večerních hodinách zvýšené opatrnosti.

Děkujeme za pochopení.
OU Luková

Od pondělí 30. listopadu obnovujeme po dohodě s dopravci spoje podle standardního jízdního řádu. Na základně rozhodnutí Kraje Vysočina zůstávají v platnosti omezení na trati 238 v úseku Hlinsko v Čechách a Havlíčkův Brod. Stejně tak jsou nadále omezeny osobní i spěšné vlaky z Lichkova směrem do Polska.

Pardubický kraj

V rámci projektu Zlepšení nakládání s odpady v obci Luková bylo v letošním roce zrekonstruováno 6 sběrných míst pro ukládání tříděného odpadu.

Stavební práce prováděla společnost DRUP Lanškroun s.r.o. Dále bylo pořízeno celkem 14 nových kontejnerů na papír, plast a sklo, dva kontejnery na biologicky rozložitelný odpad a jeden na objemný odpad. Kontejnery dodala firma Elkoplast cz, spol.s r.o. Tato akce si vyžádala investice v celkové výši 1.001.779,- Kč a byla spolufinancována z Evropských strukturálních fondů na základě výzvy vyhlášené Ministerstvem životního prostředí (Operační program Životní prostředí) částkou ve výši 588.568,- Kč.

Studánka u Šlézů

Nedávno jsem náhodou objevil opravenou pumpu u Šlézů. Tak jsem Pepíka navštívil, zrovna když u něho byl na besedě Ing. Petr Kotěra. Tak jsem je oba vyzpovídal.

Od Pepíka jsem se dozvěděl: „Tady byla studánka, která měla nad sebou dřevěnou boudku, vedle byla vrba a to její listí padalo do studánky. Tuším, že v roce 1960, to byl pan Janyš, tehdy byl v obecním zastupitelstvu, tak společně s mým tátou sem dali dvě skruže a pumpu. Pumpa teď dosloužila, tak s Petrem (Kotěrovým) jsme skruže a pumpu vyměnili. První pumpa byla modrá, nyní je tmavě zelená.

ilustrační foto

Obec Luková nově nabízí svůj nepotřebný drobný majetek na portálu Aukro.cz. Aktuální nabídku najdete na adrese https://aukro.cz/uzivatel/obeclukova/nabidky, kde je možné majetek zakoupit, či vydražit a osobně vyzvednout na obecním úřadě.

V současné době se jedná o nevyužívané monitory, koupelnové LED osvětlení a dřevěné kůly na oplocení.

ilustrační foto

Pardubice - V souvislosti s návratem části žáků do školních lavic, obnovuje Pardubický kraj na svém území standardní rozsah autobusové dopravy s platností od 18. listopadu. V návaznosti na přijatá vládní opatření funguje v kraji od 26. října letní prázdninový provoz. Rozsah železniční přepravy zůstává nezměněn. Na žádost Dolnoslezského vojvodství jsou však nově zrušeny přímé spoje Praha – Wroclaw a přeshraniční osobní vlaky Lichkov – Międzylesie.

Uzavření sběrného dvoru

Obecní úřad Luková informuje, že sběrný dvůr v Lukové bude v tomto roce naposledy otevřen v sobotu 28. listopadu 2020 a to od 9:00 do 12:00 hod. Termín znovuotevření v roce 2021 bude včas oznámen.

Ve dnech od 23. listopadu 2020 do 2. prosince 2020 bude provedena úplná uzavírka silnice III/36811 v obci Trpík v místě železničního přejezdu č. P6640 z důvodu provádění stavebních prací na opravě železniční trati v úseku Mladějov na Moravě - Třebovice v Čechách

Objízdná trasa je vedena z obce Trpík po silnici III/36811 do obce Damníkov, dále po silnici III/36818 přes obec Luková až do obce Žichlínek. Zde je trasa po odbočení převedena na silnici III/36810 ve směru na obec Rychnov na Moravě, kde se objízdná trasa vrací na silnici III/36811 do obce Mladějov na Moravě.

Prezentaci MZČR najdete v podrobnostech tohoto článku...

Den vzniku samostatného československého státu

Dnes je to již 102 let, kdy si připomínáme Den vzniku samostatného Československého státu. Tento významný den a říjnové události z roku 1918 byly jedny z klíčových okamžiků pro vývoj a formování českého národa. Ani v této nelehké době bychom neměli zapomínat, kolik životů muselo být obětováno za prosazení myšlenek, jež vedly k odtržení od Rakouska-Uherska a založení samostatné Československé republiky.

© 2015-2017 Obec Luková, Veškerá práva vyhrazena | Realizace HezkéWEBY.cz
Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas.