Obec Luková
ČEZ Distribuce informuje o plánované odstávce

Společnost ČEZ Distribuce, a.s. upozorňuje, že dne 20.03.2024 dojde od 12:00 do 15:00 k plánované odstávce dodávky elektrické energie v části obce Luková-Květná.

Rozpis čísel popisných domů a parcelních čísel, kterých se odstávka dotkne: č. p. 1, 5-9, 11, 16, 17, 21-25, 27-33, 35, 37, 39. Parc. č.: 27, 48, 1001, 1020.

 

Sportovní kroužek se zaměřením na fotbal

Každou sobotu v deset hodin se schází děti ve věku 5 až 7 let v lukovské tělocvičně. Pohybové aktivity dětem rozhodně neškodí. Vítaná je i účast rodičů a jejich zapojení do sportování. U nových adeptů je účast rodičů na tréninku nutná. Jen co nám to počasí dovolí, přesuneme se na fotbalové hřiště.

Noví sportovci i zájemci o vedení kroužku se mohou ozvat na Facebook Bambiny Luková, e-mail:Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo telefon: 777 758 229

Československý legionář – SPIA Czech, z.s. ve spolupráci s 201. Pardubice z.s., pod záštitou starosty města Lanškrouna Mgr. Radima Vetchého pořádají v rámci X. ročníku Mezinárodní střelecké ligy 2024

VII. ročník Memoriálu por. i. m. Milana Štěrby

16.3.2024 - Na střelnici v Lukové u Lanškrouna

Vážení členové Honebního společenstva Luková, dovolujeme si vás pozvat na valnou hromadu, která se koná dne 16.3.2024 ve 14 hodin na myslivecké chatě v Lukové.

Myslivecký spolek Luková pro členy honebního společenstva Luková připraví myslivecké posezení s občerstvením.

Jaromír Klubrt
Předseda Honebního společenstva Luková

Zcela vyprodaný lukovský sál byl svědkem III. Obecního plesu, který zahájila a celým večerem hudebně doprovázela kapela Kreyn z Konice.

Letošní program byl obohacen o taneční vystoupení skupiny Rinas Company, která představila brazilskou sambu a světelnou taneční show. Profesionální barman Martin Vogeltanz vystoupil se svojí barmanskou a ohnivou show. Kolem půlnoci nemohlo chybět losování tradiční tomboly a o zábavu bylo postaráno také u připraveného fotokoutku.

Chtěl bych poděkovat návštěvníkům, za skvělou a příjemnou atmosféru, ale zejména všem, kdo se podíleli na přípravě a organizaci celého plesu.

Těším se na setkání na některé z dalších kulturních akcí v rámci oslav 720 let od první písemné zmínky naší obce.

Jak jsme vás již v posledním lukovském zpravodaji informovali, zastupitelstvo obce Luková v roce 2021 schválilo prodej parcel v lokalitě „K Žichlínku II“ společnosti EVT Development s.r.o. ze Svitav a následně obec uzavřela s touto společností smlouvu o budoucí kupní smlouvě.

V další fázi bylo nutné nechat přepracovat územní studii na tuto lokalitu a v loňském roce se podařilo zajistit souhlasná stanoviska na zpracovanou studii od dotčených orgánů. V návaznosti na to byly zahájeny projekční práce, geodetická zaměření, průzkumy a další inženýrská činnost potřebná k získání stavebního povolení na vybudování infrastruktury v této lokalitě.

Den otevřených dveří v ZŠ a MŠ Luková

Zajímá Vás, jak se učí v naší mateřince a malotřídce?

Jaké učebnice a pomůcky používáme?

Na jakých projektech v současnosti s dětmi pracujeme?

Přijďte se k nám podívat ve čtvrtek 7. března 2024 od 15:00 do 17:00 hod.

Základní a mateřská škola Luková

 

 

znak Luková

Obecní úřad Luková, podle § 93 odst. 1 zákona č. 128/2000 Sb., o obcích (obecní zřízení), ve znění pozdějších předpisů (dále jen „zákon o obcích“), informuje o místě, době a navrženém programu zasedání zastupitelstva obce.

Starosta obce Luková svolal, podle § 92 odst. 1 zákona o obcích, zasedání zastupitelstva obce Luková v úterý 05.03.2024 v 16:00 hod. v zasedací místnosti obecního úřadu čp. 102.

 

Z důvodu poruchy čerpacího zařízení na vodovodu v Květné je nyní přerušena dodávka vody. Zhruba v 11 hodin bude provizorně vodojem napuštěn cisternou s dovezenou vodu.

Současně jsou zahájeny práce na opravě zařízení. Budeme se snažit uvést vodovod do provozu co nejdříve.

VAK Jablonné n. O.

V sobotu 24. února 2024 v Kulturním domě Luková. Začátek ve 20:00, sál bude otevřen od 19:30 hod.

K poslechu a tanci opět zahraje kapela Kreyn a těšit se můžete na barmanskou a fire show v podání Martina Vogeltanze. Brazilskou sambu zatančí skupina Rinas Company, která pro vás připravila i malé překvapení.

Samozřejmě nebude chybět i fotokoutek, tradiční bohatá tombola a speciality z Lukovské hospody.

Vstupné: 200,- Kč, na místě: 250,- Kč. Předprodej vstupenek s místenkami na Obecním úřadě v Lukové.

© 2015-2017 Obec Luková, Veškerá práva vyhrazena | Realizace HezkéWEBY.cz
Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas.