Obec Luková
Zastupitelé obce složili slib

V pondělí 5.11.2018 se na obecním úřadě v Lukové uskutečnilo ustavující zasedání zastupitelstva obce. Po slavnostním složení slibu členů zastupitelstva a schválení programu jednání, bylo přistoupeno k hlasování o volbě starosty, místostarosty a členů výborů. Zastupitelé jednomyslně zvolili starostkou obce paní Miroslavu Fojtů a neuvolněného místostarostu pana Petra Celého. Předsedou finančního výboru se stal Ing. Petr Kotěra a dalšími členy jsou Ing. Jakub Baborák a paní Hana Hajzlerová. Za členy výboru kontrolního byli zvoleni pánové Jaromír Klubrt a Petr Duspiva, přičemž předsedkyní tohoto výboru se stala Mgr. Jaromíra Celá.

Znak obce Luková

Obecní úřad Luková v souladu s ustanovením § 93 odst. 1 zákona č. 128/2000 Sb., o obcích (obecní zřízení), v platném znění (dále jen „zákon o obcích“), informuje o konání ustavujícího zasedání Zastupitelstva obce Luková, svolaného dosavadní starostkou obce Miroslavou Fojtů v souladu s § 91 odst. 1 zákona o obcích.
Zasedání zastupitelstva obce se uskuteční v zasedací místnosti obecního úřadu v Lukové dne 05.11.2018 (pondělí) od 17:00 hod.

Pozvánka na divadelní hru BABA v Damníkově

Divadelní soubor lanškrounského gymnázia Škeble uvádí pohádku pro malé i velké (ale raději velké) BABA.

Středa 14.11.2018 v 18:00 v Damníkově - obecní sál.

Vstupné dobrovolné.

Lípy vysazené v Lukové českými občany

Po skončení První světové války v roce 1918, bylo vysázeno tisíce lipových stromků, které symbolizovaly samostatnost nově vzniklé Československé republiky.

Ne ve všech částech Československa mohli občané nově vzniklé republiky výsadbou lip vyjádřit svojí radost z nabyté svobody. Především obyvatelé Sudet, kam patřila i obec Luková, neměli zájem na těchto oslavách. Proto se lze domnívat, že v Lukové nebyly lípy v tomto roce vysazovány.

Extra servis s.r.o. - Provozovna Luková nabízí nová pracovní místa pro osoby se zdravotním postižením (OZP).

Nabízíme:

  • Částečné pracovní úvazky v textilní výrobě
  • Přizpůsobení pracovního místa potřebám pracovníka
  • Nástupní mzda od 85,-Kč/hodinu
  • Nevyučené zaučíme 

Požadujeme:

  • Chuť pracovat
  • Manuální zručnost
 

Kontakt:
Ing. Jiří Hurych - mobil: 605 48 19 43 email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Oznámení o plánovaném přerušení dodávky elektřiny

Společnost ČEZ Distribuce oznamuje, že v obci LUKOVÁ dojde dne 16.10.2018 od 7:30 do 15:00 k plánovanému přerušení dodávky elektřiny.

Děkujeme za pochopení.

ilustrační foto

Jiřina Francová pořádá dne 7. 10. 2018 ve 13:00 hodin v Lukové čp. 181 (budova ZOD - 1. patro) FLORISTICKÉ DÍLNY na téma "PODZIMNÍ TVOŘENÍ".

Zájemci si sebou vezmou věnec, přírodniny (kaštany, žaludy, jeřabiny, mochyně, listy, sušené květy,…), vázací drát, stuhy, tavnou pistoli, nádoba, košík, atd.

Vstupné 20,- Kč.

Slavnostní sázení lípy

Obec Luková pořádá slavnostní sázení lípy ke vzniku 100. výročí vzniku Československé republiky.

U kostela sv. Markéty v Lukové v úterý 2. října 2018 v 16:00 hodin.

Krátký kulturní program zajistí ZŠ Luková, Lanškrounský ženský pěvecký sbor s hudebním doprovodem. Drobné občerstvení zajištěno.

ilustrační foto

Ve smyslu ust. § 25 odst. 3 písm. g) zákona č. 458/2000 Sb., v platném znění, si dovolujeme upozornit vlastníky a uživatele pozemků, přes něž vede nadzemní elektrické vedení distribuční soustavy provozované společností ČEZ Distribuce a.s ., nebo na něž zasahuje ochranné pásmo, na povinnost odstranění a okleštění stromoví a jiných porostů ohrožujících bezpečné a spolehlivé provozování zařízení distribuční soustavy v majetku společnosti ČEZ Distribuce, a. s. (dále Jen „zásah").

Nábor mladých sportovců

Fotbalový tým mladší přípravky Luková přijme do svých řad další sportovce. Chlapci i děvčata z první nebo druhé třídy základní školy zveme na náš trénink, který se koná vždy v úterý a pátek od 16:30 na hřišti v Lukové. Další informace na telefonu 777 758 229, nebo mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

© 2015-2017 Obec Luková, Veškerá práva vyhrazena | Realizace HezkéWEBY.cz
Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas.