Obec Luková

Obec Anenská Studánka zve všechny děti i dospělé 15. srpna 2020 na místní hřiště od 14.00 hodin k LETNÍMU POSEZENÍ

Pro děti pouťové atrakce: kolotoč houpačky obří skluzavka, atrakce pro děti zdarma
Občerstvení zajištěno: makrely, klobásy, hranolky, párek v rohlíku pivo, limo

ilustrační foto

Ordinace praktického lékaře v Damníkově bude z důvodu dovolené uzavřena od pondělí 20.7.2020 do pátku 7.8.2020.

V případě akutního onemocnění se hlaste u sestry v ordinaci MUDr. Černého v Lanškrouně (budova plicní ambulance, 1. patro, tel. 468 003 235), zástup zajištěn.

Prosíme, zajistěte si léky včas.

Regionem Orlicka

Sportovní klub policie Duha Lanškroun připravuje na termín  31.7. –  2.8.2020 34. ročník Mezinárodního cyklistického závodu Regionem Orlicka pro kategorii Junior. 

Hlavním dějištěm  závodu  bude  město Lanškroun a silnice v Pardubickém a Olomouckém kraji.

Jedná se o sportovní akci s dlouholetou tradicí. V minulosti v závodě zvítězili sportovci, kteří nám dělají radost i v současné době. Jen namátkou jména sportovců, kteří uspěli v našem závodě a která se později objevovala ve výsledkových listinách světových soutěží:  V ročníku 2005 zvítězil domácí závodník Leopold Konig, o rok později byl nejlepší Slovenský reprezentant Peter Sagan, v ročníku 2011 zvítězil odchovanec našeho klubu  Daniel Turek, kterého v roce 2013 nahradil další bývalý závodník našeho klubu Michal Schlégel. Naposledy Český závodník vyhrál v roce 2016, kdy se vítězem stal dnešní reprezentant ČR Jakub Otruba .

Rok s eTwinningem

V letošním roce jsme se zapojili do eTwinningu, který umožňuje mezinárodní spolupráci evropských škol v rámci zajímavých projektů, které obohacují výuku. S žáky třetího, čtvrtého  a pátého ročníku jsme si vyzkoušeli rozličné aktivity v rámci čtyř projektů. Jejich průběh sice ovlivnila karanténa, ale ani karanténa nás nezastavila, a my jsme z našich domovů pokračovali v naší společné práci.

Vítání občánků

Po neplánové přestávce způsobené pandemií Covid-19 jsme na pátek 26. června 2020 pozvali celkem 12 nových občánků se svými rodiči. Slavnostního vítání na obecním úřadě v Lukové se zúčastnilo 7 dětí s rodinami.

Jsme rádi, že jsme v naší obci mohli přivítat Štěpán Urbana, Soňu Mikovou, Julii Karlu Junkovou, Madlen Filipovou, Sebastiana Zachaře, Martina Štumpfa, Ondřeje Palkoviče, Matyáše Markovského, Patricii Horníčkovou, Elišku Krejčířovou, Michaelu Petráňovou a Liona Lovaše.

Přívalové deště v naší obci

Přívalové deště, které se přes nás přehnaly v posledních dnech, potrápily i naši obec. K vylití Lukovského potoka ze břehů naštěstí nedošlo, na moha místech však díky probíhající rekonstrukci el. vedení a zaneseným příkopům došlo k přetékání přívalové vody přes místní komunikace a soukromé pozemky.

Rád bych občany Lukové a Květné ujistil, že se budeme snažit i v této finančně nepříliš příznivé době najít prostředky na zlepšení odtoku povrchových vod na problematických místech.

Děkuji všem za včasné nahlášení závad a za pomoc s odstraňováním následků.

Svazek obcí Lanškrounsko

Svazek obcí LANŠKROUNSKO vyhlašuje fotografickou soutěž v kategorii - Krajina a příroda Lanškrounska. Cílem soutěže je posilování vazeb obyvatel LANŠKROUNSKA k regionu kde žijí, zapojením široké veřejnosti do fotografování a poznávání přírodních atraktivit regionu LANŠKROUNSKA. Uzávěrka souteže 31.10.2020 24:00 hod. Pravidla soutěže naleznete v přiloženém PDF souboru.

Kroužkování čápů v Lukové

Letos máme v Lukové tři čapí přírůstky. Při dnešním kroužkování bylo zjištěno, že jeden z jejich rodičů byl jako mládě okroužkován v roce 2014 v Třebovicích.

Děkujeme ornitologům za možnost fotodokumentace. P. Celý

Z důvodu plánovaného výpadku dodávek elektrické energie bude OBECNÍ ÚŘAD v Lukové ve dnech 17. června, 18. června, 29. června a 1. července 2020 UZAVŘEN.

Děkujeme za pochopení.

ČEZ distribuce

Společnost ČEZ Distribuce, a.s. upozorňuje, že ve dnech 12.06.2020, 17.06.2020, 18.06.2020, 24.06.2020, 29.06.2020, 01.07.2020 a 02.07.2020 dojde k plánované odstávce dodávky elektrické energie v obci Luková a Květná.

Rozpis čísel popisných domů, kterých se odstávka dotkne, najdete v podrobnostech tohoto článku.

 

© 2015-2017 Obec Luková, Veškerá práva vyhrazena | Realizace HezkéWEBY.cz
Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas.