Obec Luková
Nové multifunkční kontejnery na použité oděvy

V naší obci byly vyměněny dva kontejnery na textil, a to na sběrném místě za kulturním domem a u sběrného dvora. Podle zjištění, původní kontejnery nebyly u svozové společnosti TextilEco řádně zaevidovány, tudíž nedocházelo k jejich vyvážení. Nové kontejnery, do kterých můžete vkládat oděvy, boty, hračky a mnoho dalšího, již budou pravidelně vyváženy. Třetí, původní kontejner je umístěn na točně – bývalá váha směr Žichlínek.

V neděli 13. 3. 2022 odehrál hokejový tým Luková důležitý zápas s Horním Třešňovcem. Naši chlapci zvítězili 8:2. Ač tomu výsledné skóre neodpovídá, zápas byl po celou dobu vyrovnaný. V první třetině Luková vítězila 3:0, ve druhé třetině byl stav 3:2, ve třetí třetině Třešňovci docházely síly a zápas prohrál.

V sobotu 19. 3. 2022 v 21:00 hodin se hraje poslední zápas o umístění v tabulce. Přijďte všichni naše kluky podpořit.

Starosta slavnostně přivítal nové občánky

Čtyři holčičky a dva chlapce přivítal v pátek 11. března 2022 starosta obce Petr Celý v přísálí kulturního domu v Lukové. Ke slavnostní atmosféře přispěly svým vystoupením děti z mateřské školy v Lukové v doprovodu paní učitelky Marty Poláčkové. Rodičům za obec pogratulovala také Eliška Dreslerová.

Srdečně vítáme v Lukové celkem 7 dětí: Annu Urbanovou, Valentýnu Marvanovou, Miu Smolovou, Hardin Cillian Cottell, Erika Šikulu, Štěpánku Markovou a Eliáše Filipa.

Lukovský obecní ples se vydařil

První březnovou sobotu se v lukovském kulturním domě uskutečnil I. Obecní ples. Taneční večer zahájil folklórní soubor Jitřenka z Dolní Čermné, který do předtančení zapojil i návštěvníky plesu. Hudebně akci doprovázela vyhlášená brněnská kapela Kanci paní nadlesní.

Děkuji všem, kteří se na uspořádání plesu podíleli, protože bez vás by se tato velice vydařená akce nemohla uskutečnit. Děkujeme sponzorům za přispění do slosovatelné tomboly, zejména všem návštěvníkům za příjemnou atmosféru a omlouváme se těm, na které kvůli naplněné kapacitě sálu již nevyšly místenky.

Pozvánka na dětský maškarní karneval v Lukové

Obec Luková srdečně zve všechny děti do kulturního domu v Lukové na maškarní karneval. V sobotu dne 12. března 2022 od 14:00.

O hudbu a zábavu se postará DJ Standa.

Vstupné dobrovolné.

Myslivecký spolek Luková oznamuje všem členům honebního společenstva, že letošní posezení, které se mělo konat 19.3. na myslivecké chatě se nekoná z rozhodnutí výboru společenstva.

Věříme, že příští rok se určitě uvidíme.

MS Luková

znak Luková

Obecní úřad Luková, podle § 93 odst. 1 zákona č. 128/2000 Sb., o obcích (obecní zřízení), ve znění pozdějších předpisů (dále jen „zákon o obcích“), informuje o místě, době a navrženém programu zasedání zastupitelstva obce.

Starosta obce Luková svolal, podle § 92 odst. 1 zákona o obcích, zasedání zastupitelstva obce Luková ve středu 16.03.2022 v 16:00 hod. v zasedací místnosti obecního úřadu čp. 102.

Úřad práce ČR

Patříte mezi ty, kterým výrazně vzrostly výdaje spojené s chodem domácnosti a nemáte dostatek prostředků na jejich placení? Požádejte Úřad práce ČR o pomoc.

Může Vám pomoci s náklady na bydlení, a to prostřednictvím těchto dávek...

Krajinou příběhů – Orlické hory (Rostislav Bartoň)

Nečekaně velký zájem vzbudila beseda s promítáním fotografií Orlických hor, která se uskutečnila ve čtvrtek 17.2. v kulturním domě. Fotograf Rostislav Bartoň vyprávěl o krajině a historii našich nejbližších hor, doplněnou o zajímavosti a zážitky z fotografování. J.C.

Zlepšení kvality ovzduší v obcích

Od 1. 9. 2022 nesmí být provozovány nevyhovující kotle na tuhá paliva zařazené do emisní třídy 1 a 2, které slouží jako zdroj tepla pro teplovodní soustavu ústředního vytápění, a které nejsou navrženy rovněž pro přímé vytápění místa instalace.

Jak poznáte, že máte nevyhovující kotel a jak se případně vyhnout postihu najdete v přiloženém letáku.

© 2015-2017 Obec Luková, Veškerá práva vyhrazena | Realizace HezkéWEBY.cz
Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas.