Obec Luková
ČEZ Distribuce informuje o plánované odstávce

Společnost ČEZ Distribuce, a.s. upozorňuje, že dne 24.11.2023 dojde od 8:00 do 12:00 k plánované odstávce dodávky elektrické energie v obci Luková.

Rozpis čísel popisných domů a parcelních čísel, kterých se odstávka dotkne: č. p. 9, 11, 156

Jen málokoho by napadlo, že do Lukové přijede Miroslav Táborský, herec s nezaměnitelným hlasem, kterého známe z filmů, seriálů nebo dabingu. Někteří si dokonce mysleli, že je to vtip. Naštěstí nebyl, o čemž svědčilo množství prodaných vstupenek i obsazených židlí.

Když jdete na divadelní představení, máte nějakou představu, o čem hra bude, něco si načtete o hercích, hře samotné, možná i o autorovi. Máte nějaká očekávání nebo jdete na svého oblíbeného herce, chcete strávit příjemných sto minut a na chvíli vypnout myšlenky i hlavu... Jaká vlastně byla Komedie o komikovi a jací byli Miroslav Táborský a Filip Teller?

Upozorňujeme, že obecní knihovna bude v úterý 31.10. uzavřena. Otevřeno bude ve středu 1.11.2023 v 16 hodin. Děkujeme za pochopení. OU Luková

Obec Luková získala dotaci na realizaci projektu s názvem „Doplnění herních a eko prvků na hřišti v MŠ Luková“. Projekt je zaměřen na doplnění herních prvků, mobiliáře, vybavení zahradního domku a eko prvků, které budou sloužit k praktickým výchovně vzdělávacím aktivitám dětí, k realizaci akcí zaměřených na ekologickou výchovu a vzdělávání.

V rámci této investiční akce byla vyměněna část nevyhovujícího plotu kolem školní zahrady v délce přibližně 70m, včetně instalace dvou nových vstupních branek a velké brány. Dále jsme zakoupili a instalovali dřevěnou vahadlovou houpačku, skleník o velikosti 3x4m, 6 vyvýšených záhonů, 4 parkové lavice a mobiliář do venkovní učebny (6 stolů, 12 lavic a skříně).

V pátek 6. října 2023 odpoledne přišlo na přátelské setkání přibližně 80 seniorů. Po úvodním přivítání starostou Petrem Celým a představení proběhlých, ale i plánovaných investic a kulturních akcí v obci, vystoupily děti z mateřské školy v Lukové. Následoval společný oběd a koncert kapely K-band z Rudice u Blanska. Na závěr akce nemohla chybět tradiční bohatá tombola a celou akcí doprovázel DJ Standa.

Děkujeme za tradiční výstavu fotografií se sbírky pana Vimra, domácí koláče od paní Duškové, občerstvení z Lukovské hospody, paní Jandové za zajištění dopravy a všem kdo se podíleli na upořádání akce.

Upozorňujeme, že z provozních důvodů nebudou služby Czech POINT na Obecním úřadě v Lukové dne 25.10.2023 dostupné. Jedná se o ověřování podpisů a listin (legalizace, vidimace), základní registry, autorizované konverze, výpisy z informačních systémů veřejné správy apod.

Prosíme, abyste tyto služby využívali na pobočce České pošty v Lanškrouně, nebo na Městském úřadě Lanškroun.

Děkujeme za pochopení.

Uzavření sběrného dvoru

Obecní úřad Luková informuje, že sběrný dvůr v Lukové bude v tomto roce naposledy otevřen v sobotu 28. října 2023 a to od 8:00 do 11:00 hod.

V případě potřeby je možné se domluvit na odevzdání odpadů i během listopadu a to na tel. č. 771 286 270 nebo 733 362 897.

Po delší době se opět rozezněl náš kostel svaté Markéty. V neděli 8. října proběhl koncert s názvem „Vivat musica“, což v překladu znamená „Hudba žije dál“, „Ať žije hudba“. Oslavit hudbu s námi přijeli pánové z Petr Pavel Projectu – Petr Hostinský a Pavel Herzog. A že to byla pořádná oslava, o tom není pochyb!

Lukovské kostelní varhany se rozezněly hned v úvodu a dvěma skladbami zahájily koncert. Zazněly skladby méně známé i takové, které poznáte po prvních tónech – Labutí jezero, Vltava nebo Slovanský tanec. Kromě toho, že pánové jsou výborní hudebníci, kterým to společně parádně ladí, tak jsou taky mistry improvizace a nedělá jim problém upravit pro trubku a varhany skladby, u kterých byste to rozhodně nečekali.

Příjemnou atmosféru v lukovském kulturním domě ve středu 18. října 2023 svým poutavým vyprávěním na téma „Divoká Amazonie, anebo jak dnes žijí lovci lebek“, navodila cestovatelka, antropoložka a průvodkyně Veronika Valterová. Beseda byla doplněná o promítání fotografií a chybět nemohl ani speciální host Etza Yasacama z kmene Šuár z Ekvádoru, který na závěr ochotně a vtipně odpovídal na četné dotazy z publika.

Děkujeme návštěvníkům za finanční příspěvek na další cestovatelské výpravy a budeme se těšit třeba na nějaké další vyprávění z nových cest.

Cetin

Jak jsme již informovali, společnost Cetin v naší obci připravuje výstavbu optické sítě elektronických komunikací. Připomínáme, že stále ještě platí možnost nechat si vybudovat vysokorychlostní přípojku (pro INTERNET, TELEVIZI, atd.) k Vašemu domu ZCELA ZDARMA, a to i přesto, že ji v současné době třeba nevyužijete. Stačí jen vyzvednout a vyplnit žádost, která je připravená na Obecním úřadě v Lukové. Kdykoliv v budoucnu již bude nutné náklady (více jak 20.000,- Kč) na vybudování přípojky hradit ze svého.

Majitelé nemovitostí se nemusí obávat, že by se zavazovali k určité službě. Jedná se opravdu jen o přípojku k nemovitosti. Poskytovatele služeb internetu či televize si můžete zvolit sami.

Jakékoliv dotazy Vám rád odpoví pan Dalibor Kejík - tel. 725 822 516, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

příloze tohoto článku pro kontrolu přikládáme seznam čísel popisných, které ještě žádosti nemají.

© 2015-2017 Obec Luková, Veškerá práva vyhrazena | Realizace HezkéWEBY.cz
Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas.