Obec Luková
Regionem Orlicka

Sportovní klub policie Duha Lanškroun připravuje na termín  31.7. –  2.8.2020 34. ročník Mezinárodního cyklistického závodu Regionem Orlicka pro kategorii Junior. 

Hlavním dějištěm  závodu  bude  město Lanškroun a silnice v Pardubickém a Olomouckém kraji.

Jedná se o sportovní akci s dlouholetou tradicí. V minulosti v závodě zvítězili sportovci, kteří nám dělají radost i v současné době. Jen namátkou jména sportovců, kteří uspěli v našem závodě a která se později objevovala ve výsledkových listinách světových soutěží:  V ročníku 2005 zvítězil domácí závodník Leopold Konig, o rok později byl nejlepší Slovenský reprezentant Peter Sagan, v ročníku 2011 zvítězil odchovanec našeho klubu  Daniel Turek, kterého v roce 2013 nahradil další bývalý závodník našeho klubu Michal Schlégel. Naposledy Český závodník vyhrál v roce 2016, kdy se vítězem stal dnešní reprezentant ČR Jakub Otruba .

 

V závodě startují: Závodníci kategorie Juniorů (U/19) a nejlepší z kategorie Kadetů (U/17). Pořadatel pozval závodníky ze sousedních států.

O start v letošním ročníku projevili zájem týmy z Německa, Rakouska, Slovenska,  ale i  Belgie, Nizozemí a Finska,.

Pro závodníky je připraveno šest soutěží: Soutěž jednotlivců (U/19), Sprinterská soutěž, Soutěž o nejlepšího vrchaře, Soutěž o nejlepšího závodníka Juniora (U/18), Soutěž o nejlepšího Kadeta (U/17)   a Soutěž družstev.

 

Program závodu:

Pátek 31.7.2020 Lanškroun

16:00 Představení závodníků, zahájení závodu na náměstí M. Marků

17:00 start I. etapy "Výprachtické" 75 km na okruhu: Lanškroun, Nepomuky, Výprachtice, Heřmanice, Chudoba, Albrechtice,  Lanškroun. Na trati jsou v dvě Horské prémie na Chudobě  v prvním a ve třetím kole, Rychlostní prémie bude ve druhém okruhu na příjezdu do Lanškrouna. Okruh absolvují závodníci 3x a v cíli na Náměstí M. Marků je budeme očekávat v 18:30 – 19:00 hodin.

 

Sobota  1.8.2020 Lanškroun

Je na programu II. etapa "Nepomucká" Časovka jednotlivců na trati Lanškroun, Nepomuky a zpět

Start v ulici Kralické u firmy DOTA.

Jede se na uzavřené trati pro veškerý provoz. Vjezd pro čerpání PHM u Firmy DOTA Bude povolen.

Start:  První závodník odstartuje v 9:00 hodin,         Cíl  je naplánován na 11:30 hod.

Objízdná trasa pro ostatní dopravu je vedena z Lanškrouna směr Třešňovec a Horní Čermnou směr Nepomuky. Obrácený směr vede: Nepomuky, Horní Čermná, Třešňovec, Lanškroun.       

 

Sobota  1.8.2020 15:00 hod. start náměstí Jablonné n/Orlicí - III.etapa - silniční závod.

Řazení závodníků na Slavnostní start a Slavnostní Start se uskuteční v  prostoru náměstí v Jablonném nad Orlicí. Po slavnostním startu se vyjede po silnici č. I/11 směr Ostrava. Následuje první Horská prémie  Červenovodské  Sedlo,  dále obce Červená Voda, Bílá Voda, Bukovice, Olšany, Klášterec, zde trať odbočuje ze silnice  I/11 a stoupá na druhou Horskou prémii Zborov, následují Horní Studénky, křižovatka Na dole, Jedlí, dále třetí Horská prémie Crhov, Cotkytle, a čtvrtá Horská prémie Lázek, následuje sjezd do obce Tatenice a trať pokračuje směr Lubník, Sázava, Lanškroun. V cíli na Nám. M. Marků budou závodníci očekáváni v 16:45 – 17 hodin.  

Neděle   2.8.2020   9:00 hod.  start Nám. M. Marků - IV. etapa - silniční závod, Řazení závodníků na startu  bude probíhat za uzavřeného provozu na  Nám. M. Marků.

Trasa IV. Etapy  je vedena: Výjezd z města po ulici Dobrovského  sil. č.I/43, křiž. ul. Kralická Vlevo po silnic II/311,  dále Nepomuky,  Horní Čermná, Dolní Čermná, Verměřovice,. Letohrad, Horská prémie  Šedivec vlevo na sil.č.I/11, Rychlostní prémie Žamberk, dále směr Dlouhoňovice, Hejnice, České Libchavy, Horská prémie  Rozsocha, dále Rviště,  Libchavy,  Ústí nad Orlicí,  Horská prémie Andrlův Chlum,  směr Řetůvka , Rychlostní Prémie  Řetová,  Přívrat přímo, křiž. Nad Kohoutem, Rychlostní prémie Náměstí Česká Třebová, dále po Sil. I/14 směr Třebovice, Třebovice křiž I/43 vlevo, Damníkov křiž. Vpravo, Damníkov, Luková, Lanškroun ul. Husova, Křiž. u Penny Market Vlevo, Lorencova   Alej, Kruh. Objezd Vpravo, Nám M. Marků Cíl. V cíli budeme závodníky očekávat v 11:00 hodin

 

Pořadatel má povolení k pořádání sportovní akce a ke zvláštnímu užívání silnic I. II. a III. třídy v uvedeném regionu. Závod bude probíhat za běžného silničního provozu, regulace dopravy bude prováděna příslušníky policie ČR a pořadateli na křižovatkách a na motorkách. Další opatření pro bezpečnost a plynulost silničního provozu bude  řešena dle požadavků vzniklé situace pořadatelem závodu.

 

Zveme všechny příznivce cyklistiky ke shlédnutí hodnotné sportovní podívané. Prosíme účastníky silničního provozu, kteří se potkají na silnici s konvojem závodu, aby uposlechli pokynů policie a pořadatelů.

Itinerář a plánky tratí (PDF)

© 2015-2017 Obec Luková, Veškerá práva vyhrazena | Realizace HezkéWEBY.cz
Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas.