Obec Luková

Vážení občané,
dovolujeme si Vás informovat o připravované výstavbě optické sítě elektronických komunikací společnosti Cetin ve Vaší obci.

V nejbližších dnech dostanete informační dopis nebo Vás bude osobně kontaktovat zástupce realizační společnosti Vegacom se žádostí o souhlas s umístěním optické přípojky v jednotlivých bytových čí rodinných domech. Tento souhlas mohou zájemci poslat buď přímo e-mailem na pracovníka Vegacomu uvedeného v dopise nebo přinést na obecní úřad v Lukové, kde se s námi mohou o využití optické přípojky poradit.

Veškeré náklady spojené s výstavbou optické sítě hradí v plném rozsahu společnost Cetin.

Připojení k optické síti se uskutečňuje za podpory Ministerstva průmyslu a obchodu České republiky v rámci programu Národního plánu obnovy.

Věříme, že se nám společně podaří optickou sít Cetin v naší obci realizovat a že bude ku prospěchu nás všech.

Pro více informací přikládáme přímý kontakt na pověřeného pracovníka společnosti.

Dalibor Kejík, tel. 725 822 516, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Nejčastější dotazy:

 • Zaplatíme něco za ukončení optického vlákna v naší nemovitosti?
  Ne, zakončení optického vlákna ve Vaší nemovitosti hradí v plné výši společnost Cetin
 • Zavazuji se podepsáním Vámi poslaného souhlasu k využívání služeb?
  Podepsáním souhlasu jen souhlasíte s ukončením optického vlákna ve vaší nemovitosti. (žádná smlouva ani VB)
 • Pokud se nyní rozhodnu moji nemovitost na optickou síť nepřipojit a po čase (např. rok nebo dva) názor změním, bude možné se ještě připojit?
  Bohužel většinou ne! Zakončení optického vlákna ve Vaší nemovitosti je podmíněné výkopovými pracemi na pozemku před vaším domem. Pokud se rozhodnete připojit dům až později, nebude povolení příslušného stavebního úřadu provádět výkopové práce již platné. Tudíž nebude v našich silách Váš dům připojit.
 • Bude se na můj dům nebo pozemek před domem vázat nějaké věcné břemeno?
  Na Váš dům, ani na pozemek před ním, nebude věcné břemeno vedeno.
 • Kde bude optické vlákno ukončeno?
  Optické vlákno bude ukončeno podle Vašeho určení (nejčastěji suterén, zádveří, garáž apod.)

Musím si přípojku vykopat sám?
Ne, přípojky a veškeré náklady s tím spojené hradí Cetin (včetně uvedení do původního stavu)

 

Doplnění informací z OU Luková:

V současné době je drtivá většina internetových připojení v naší obci realizována prostřednictvím bezdrátových spojů. Vzhledem k tomu, že kvalitu a rychlost připojení značně omezují povětrnostní vlivy, vzrostlá zeleň, rušení jiných zařízení a sítí mobilních operátorů, zemský reliéf apod., je do budoucna téměř nevyhnutelné hledat nové možnosti, jak zajistit kvalitní připojení k síti internet do všech domácností a firem. Výstavba optické sítě je tak víceméně jediným možným řešením.

Velkou výhodou je, že obec, ani samotní koncoví zákazníci se nebudou muset finančně podílet na její výstavbě. Prostřednictvím nových optických kabelů se budete moci připojit ke svému stávajícímu dodavateli internetového připojení např. Nordic Telecom (dříve OmegaTech), T-Mobile, Vodafone, O2, apod. Výčet všech poskytovatelů najdete níže. Je důležité připomenout, že prostřednictvím sítě Cetin, bude možné využívat také např. kvalitní příjem digitálního TV vysílání a další služby.

Velmi tedy doporučuji, nechat si přípojku k Vaší nemovistosti zdarma zřídit.

Věřím, že rychlejší a kvalitnější připojení uvítáte nejen vy, ale zejména např. lukovská základní škola, obecní úřad, a další místní firmy a organizace. Tímto bych vás chtěl požádat o spolupráci a trpělivost při realizaci tohoto projektu, kdy na některých trasách bude vyměněno stávající vedení společnosti Cetin, ale z velké části bude potřeba vybudovat nová podzemní vedení optických kabelů.

Petr Celý, starosta

poskytovatele1poskytovatele2

Vzor vyplněného souhlasu s umístěním přípojky:

vzor1vzor2

© 2015-2017 Obec Luková, Veškerá práva vyhrazena | Realizace HezkéWEBY.cz
Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas.