Obec Luková
Zima v naší základní škole

V rámci vydání Lukovského zpravodaje s číslem 1/2020 přinášíme prostřednictvím webových stránek obce další fotografie, které se už do zpravodaje nevešly.

  • Poslední týden v lednu proběhl lyžařský výcvik v Čenkovicích. Počasí nám přálo a skvěle jsme si zalyžovali.
  • Ve čtvrtek 6. února jsme se vydali do Brna, abychom navštívili světovou výstavu Poklad Inků.
  • V rámci mezinárodních projektů eTwinning spolupracujeme se školami z různých evropských zemí. Společně tvoříme a komunikujeme prostřednictvím internetu. Se sedmi tureckými školami jsme v projektu “Můj pohádkový domov” napsali a ilustrovali pohádku Adam a Kyme bojují za vodu, v projektu “Pohlednice s národními památkami” jsme poslali pohlednice dětem do Španělska, Francie, Řecka a Turecka. Krásné obrázky s mapou jsme obdrželi už ze dvou partnerských škol, na další čekáme. V pátek 28. února jsme uskutečnili již naše druhé on-line setkání s našimi zahraničními kamarády, tentokrát to byly děti ze základní školy v Řecku.
  • V pátek 21. února jsme společně s mateřskou školou uspořádali tradiční masopustní průvod obcí ukončený krátkým vystoupením.
  • V pondělí 24. února jsme navštívili divadlo Drak v Hradci Králové. Dozvěděli jsme se mnoho zajímavého o loutkovém divadle, nakonec jsme si jednoduché loutky sami vyrobili a odvezli domů.
  • Vaření a pečení nás moc baví, a proto ho pravidelně zařazujeme do hodin pracovních činností. V lednu jsme pekli croissanty plněné čokoládou a v úterý 25. února jsme uspořádali “lívancové úterý”, které je masopustní tradicí v anglicky mluvících zemích. Naše lívance jsme podávali s javorovým sirupem nebo s tvarohem a marmeládou.
  • Ve středu 4. března jsme vyrazili na bruslení do haly B. Modrého v Lanškrouně. Bruslit budeme každou středu až do konce března.

Markéta Jurková
foto archiv ZŠ a MS Luková

 

© 2015-2017 Obec Luková, Veškerá práva vyhrazena | Realizace HezkéWEBY.cz
Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas.