Obec Luková
Od 11. května bude v autobusové dopravě obnoven plný provoz

Pardubický kraj – Pardubický kraj dle předchozího příslibu reaguje na uvolnění opatření v oblasti školství, které vejde v platnost v pondělí 11. května. Někteří žáci a studenti se mohou vrátit do lavic a potřebují tak zajistit cestu do škol. Pardubický kraj proto od tohoto data obnovuje plnohodnotný provoz regionální autobusové dopravy.

Informace k otevření Základní a mateřské školy Luková

Základní škola v Lukové s jistými opatřeními zahajuje provoz v pondělí 25. května 2020. Mateřskou školu otevíráme již 11. května 2020.

Rodiče budou pracovníky školy telefonicky informováni s podrobnostmi. Formulář s prohlášením o neexistenci příznaků virového infekčního onemocnění stahujte ve formátu PDF.

Další informace ohledně provozu školy sledujte na adrese https://zslukova.estranky.cz/clanky/aktualne-.html

Petr Celý, starosta

Znak obce Luková

Vláda ČR na svém jednání dne 23.04.2020 zrušila zákaz volného pohybu osob. V souvislosti s tím zmírnila další nařízení.

Nadále je třeba dodržovat stanovené podmínky – především nosit roušku či jinou ochrannou pomůcku obličeje a udržovat odstup od druhých lidí v obchodech a zařízeních.

Přehled změn od 24.04.2020 v souvislosti se zařízeními v naší obci:

  • Tělocvična a posilovna - Od pondělí 27.04.2020 je znovu v provozu (dle nařízení prozatím bez možnosti využití zázemí, tedy šaten a sprch).
  • Venkovní sportoviště - Může využít společně nejvýše 10 osob, odstup nejméně dva metry, organizované sporty bez účasti diváků a veřejnosti.
  • Základní a mateřská škola Luková - Od 25.5.2020 zahajuje provoz základní škola, od 11.5.2020 také mateřská škola ale pouze s určitými omezeními.
  • Lukovská hospoda - Od 11.05.2020 zahajuje provoz zahrádky (dle počasí) pouze s výdejem přes okénko. Od 25.05.2020 pak bude zahájen plný provoz i vnitřních prostor. (Výdejní okénko je dle počasí otevřeno již nyní, ale bez možnosti využití zahrádky.)
  • Obecní úřad Lukové - Pracujeme pro vás podle standardní provozní doby.
  • Sběrný dvůr - Dočasně uzavřen z důvodu rekonstrukce. Dle předběžných informací by práce měly být dokončeny do konce dubna.
  • Obecní knihovna - Zahajuje provoz dle platného rozpisu, tedy 05.05., 19.05., 02.06., 16.06., 30.06, atd.

Obnova provozu veřejné linkové a drážní dopravy

S platností od 1.5.2020 bude obnoven prázdninový provoz veřejné linkové autobusové dopravy, která je objednávána Pardubickým krajem a je zahrnuta do systému IDS IREDO  (vč. víkendové dopravy). Rozsah autobusové dopravy se vrátí na úroveň platnou k 13.3.2020, kdy byl tento režim zaveden.

S platností od 1.5.2020 bude plně obnoven provoz veřejné drážní osobní dopravy, která je objednávána Pardubickým krajem. V návaznosti na omezení jiných krajů, zůstávají v platnosti omezení jízdy u vybraných vlaků.

Prodloužení nouzového stavu

Nouzový stav v České republice se prodlužuje do neděle 17. května 2020. Včera o tom na svém jednání rozhodla poslanecká sněmovna.

Policie ČR pátrá po muži ze Žichlínka

AKTUALIZACE 27.04.2020, 11:05

Dle potvrzených informací se podařilo hledaného Libora Souhradu vypátrat a zadržet. Děkuji občanům Lukové za trpělivost a zachování klidu. Taktéž si cením práce Policie ČR a všech, kteří se na dopadení podezřelého podíleli. Děkuji. Petr Celý, starosta

Více informací např na adrese: https://orlicky.denik.cz/zlociny-a-soudy/muze-podezreleho-z-vrazdy-policie-dopadla-20200427.html

Rekonstrukce sběrných míst na tříděný odpad

07.04.2020 - Počínaje dnešním dnem zahájila společnost DRUP Lanškroun s.r.o. práce na projektu „Zlepšení nakládání s odpady v obci Luková“. Cílem této investiční akce bude vylepšení celkem šesti sběrných míst pro umístění kontejnerů na tříděný odpad. Zároveň budou na některá místa doplněny další kontejnery na papír, plast a sklo. Větší část financí bude hrazena z Evropských strukturálních fondů na základě vyhlášené výzvy Ministerstva životního prostředí.

 

Jak nakládat s domovním odpadem v době ohrožení koronavirem?

Vážení spoluobčané,
v současné nelehké době, kdy společně bojujeme proti epidemii koronaviru (Covid-19) nesmíme zapomínat na odpovědné nakládání s domovními odpady. Chovejme se proto zodpovědně nejen sami k sobě a svému okolí, ale také ke všem lidem, kteří pro nás zajišťují nakládání s odpady. Bez jejich práce a nasazení by nakládání s odpady nemohlo dále bezpečně a efektivně fungovat a naše obec by nezůstala čistá a bez odpadků. 

Děkujeme Vám!

Vláda ČR

Omezení volného pohybu osob na území celé České republiky bylo rozhodnutím Ministerstva zdravotnictví prodlouženo do soboty 11. dubna 2020. Nadále tedy platí, že je možné opouštět své bydliště pouze za účelem odchodu do zaměstnání, k lékaři, do lékárny, na poštu nebo na nezbytný nákup. Dovolené jsou také vycházky do přírody. Připomínáme, že po opuštění svého bydliště jste povinni chránit svá ústa a nos ochrannou pomůckou, jako je respirátor, rouška nebo například obyčejný šátek. Podle nového nařízení se tato povinnost nevztahuje na děti do věku dvou let a řidičů, kteří jsou v motorovém vozidle sami.

Pardubický kraj – Pardubický kraj se společně s dopravci dohodl na omezení veřejné dopravy, které začne platit v sobotu 28. března. Změna jízdních řádů se dotkne autobusové i železniční přepravy, která není v tuto chvíli v souvislosti s mimořádnými opatřeními téměř využívána. Víkendové autobusové spoje jsou zrušeny bez náhrady až do odvolání.

 

© 2015-2017 Obec Luková, Veškerá práva vyhrazena | Realizace HezkéWEBY.cz
Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas.