Obec Luková
Jak nakládat s domovním odpadem v době ohrožení koronavirem?

Vážení spoluobčané,
v současné nelehké době, kdy společně bojujeme proti epidemii koronaviru (Covid-19) nesmíme zapomínat na odpovědné nakládání s domovními odpady. Chovejme se proto zodpovědně nejen sami k sobě a svému okolí, ale také ke všem lidem, kteří pro nás zajišťují nakládání s odpady. Bez jejich práce a nasazení by nakládání s odpady nemohlo dále bezpečně a efektivně fungovat a naše obec by nezůstala čistá a bez odpadků. 

Děkujeme Vám!

Vláda ČR

Omezení volného pohybu osob na území celé České republiky bylo rozhodnutím Ministerstva zdravotnictví prodlouženo do soboty 11. dubna 2020. Nadále tedy platí, že je možné opouštět své bydliště pouze za účelem odchodu do zaměstnání, k lékaři, do lékárny, na poštu nebo na nezbytný nákup. Dovolené jsou také vycházky do přírody. Připomínáme, že po opuštění svého bydliště jste povinni chránit svá ústa a nos ochrannou pomůckou, jako je respirátor, rouška nebo například obyčejný šátek. Podle nového nařízení se tato povinnost nevztahuje na děti do věku dvou let a řidičů, kteří jsou v motorovém vozidle sami.

Pardubický kraj – Pardubický kraj se společně s dopravci dohodl na omezení veřejné dopravy, které začne platit v sobotu 28. března. Změna jízdních řádů se dotkne autobusové i železniční přepravy, která není v tuto chvíli v souvislosti s mimořádnými opatřeními téměř využívána. Víkendové autobusové spoje jsou zrušeny bez náhrady až do odvolání.

 

MVČR

Ministerstvo vnitra vydalo dne 19.03.2020 stanovisko k posuzování běhu lhůt v oblasti veřejné správy v době trvání nouzového stavu.

Ministerstvo vnitra v této souvislosti doporučilo obcím poučit adresáty veřejné správy a zveřejnit informace o možnosti požádat o prominutí zmeškání úkonu společně s informacemi o omezení výkonu jednotlivých agend.

Změna nákupních hodin pro seniory

Oznamujeme občanům, že vláda vydala nové nařízení, podle kterého dochází ke změně nákupních hodin pro osoby starší 65 let a dále osoby hendikepované s doprovodem. Nově platí, že v větších prodejnách potravin tyto osoby nakupují v době od 8 do 10 hod. Ostatní mají po tuto dobu zákaz vstupu do těchto prodejen. Děkujeme, že respektujete toto nařízení a pomáháte chránit zdraví všech občanů.

Prosím šikovné švadlenky z Lukové, pokud máte možnost ušít roušky a darovat je seniorům z Lukové, můžete je donést do prodejny potravin - Jandovi, kteří je mohou seniorům předat.
Velmi moc děkuji za vaši ochotu pomoci.

Jaromíra Celá

Zákaz vycházení bez ochrany obličeje

Vláda zakázala od dnešní půlnoci vycházení bez roušky nebo jiné ochrany obličeje.

V prodejnách potravin budou od čtvrtka mezi 10:00 a 12:00 smět nakupovat pouze lidé nad 65 let, opatření bude vydáno i pro drogerie a lékárny.

Petr Celý

Přechod na DVB-T2 se odkládá

České Radiokomunikace oznámily, že se pozastavuje plánované vypínání DVB-T vysílání a přelaďování přechodové sítě na finální kmitočty. Ruší se proto všechny termíny až do konce března.

Důvodem je fakt, že za stávající situace lidé potřebují přístup k aktuální informacím a televize je nyní primární cestou, jak se občané ČR k informacím dostanou. Vzhledem k tomu, že pozemní digitální vysílání využívá 60 % domácností, případný výpadek by byl velmi problematický.

Zákaz vstupu do autobusů bez roušky

Vážení cestující,

z důvodu preventivních opatření kvůli zpomalení šíření koronaviru se zpřísňují hygienická opatření pro cestující následujícím způsobem. Od 18. 3. 2020 platí zákaz vstupu do autobusů bez ochrany obličeje rouškou. Za roušku lze považovat i šátek, šálu či podobnou ochranu proti šíření nákazy vzdušnou cestou. Rouška musí být pevně přichycena k obličeji.

Zároveň z důvodu zamezení přenosu nákazy koronaviru /SARS CoV-2/, šíření nemoci COVID-19 a v zájmu zachování dopravní obslužnosti neobsazujte, prosím, první tři řady sedadel za řidičem.

NOVÁ INFOLINKA

 • Telefon: 1212
 • Linky 155 a 112 volejte jen případě vážných zdravotních problémů či ohrožení života.

INFOLINKA STÁTNÍHO ZORAVOTNÍHO ÚSTAVU

 • Telefon: 724 810 106, 725 191 367, 725 191 370
 • Linka je v provozu nepřetržitě

 

INFOLINKA KRAJSKÉ HYGIENICKÉ STANICE PARDUBICKÉHO KRAJE

 • Telefon: 602 730 251
 • Linka je v provozu v pracovní dny od 14:00 do 19:00 hodin o víkendu od 9:00 do 19:00

INFOLINKY ZORAVOTNÍCH POJIŠŤOVEN

 • Všeobecná zdravotní pojišťovna české republiky: 952 222 222
 • Vojenská zdravotní pojišťovna české republiky: 844 888 888
 • česká průmyslová zdravotní pojišťovna: 810 800 000
 • Oborová zdravotní pojišťovna zaměstnanců bank, pojišťoven a stavebnictví: 261 105 555
 • Zaměstnanecká pojišťovna Škoda: 800 209 000
 • Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra české republiky: 844 211 211
 • Revírní bratrská pokladna, zdravotní poiišťovna: 800 213 213

© 2015-2017 Obec Luková, Veškerá práva vyhrazena | Realizace HezkéWEBY.cz
Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas.