Obec Luková

Na začátku ledna roku 2023 odstartoval program Nová zelená úsporám Light. Program je zaměřený na nízkopříjmové domácnosti, kterým má za úkol přinést úspory v oblasti energetiky. Žadatelé si mohou zateplit fasádu, strop, podlahy, střechu, nebo vyměnit okna či vchodové dveře. Na jednotlivá opatření jsou stanoveny jednotlivé výše dotační podpory, přičemž tyto opatření mohou žadatelé libovolně kombinovat až do maximální výše podpory 150 000,- Kč. Mezi nejvíce žádaná opatření patří výměna oken a vchodových dveří. Dotaci je možné získat jak předem na plánovaná opatření, tak i zpětně na již provedená opatření.

Od 2.5. 2023 se ke stávajícím opatřením přidává možnost instalace fotovoltaických, či fototermických panelů na ohřev teplé vody v maximální výši dotace 90 000 Kč.

MAS Lanškrounsko se aktivně zapojila do administrace již od začátku programu a přijímala zájemce z řad starobních důchodců, invalidních důchodců nebo rodin s příspěvkem na bydlení. Od ledna roku 2023 MAS Lanškrounsko vydala 83 odborných posudků v celkové hodnotě žádané podpory 8 720 000,- Kč. Žadatelé si mohou žádost následně zpracovat sami, nebo si žádost nechat zpracovat poradcem z místní akční skupiny. MAS Lanškrounsko za způsobilé žadatele kompletně zpracovala a podala již 64 žádostí v celkové hodnotě 6 530 000 Kč. Z žádostí zpracovaných pracovníky MAS bylo již 52 žádostí schváleno a žadatelé dostali peníze na účet.

Od 2.5. 2023 došlo k rozšíření programu a ke stávajícím opatřením se přidává možnost instalace fotovoltaických, či fototermických panelů na ohřev teplé vody v maximální možné výši dotace 90 000 Kč. Na tuto aktivitu budou mít možnost žádat noví zájemci a i zájemci, kteří již realizovali opatření týkající se zateplení domu. Bližší informace je možné se dozvědět v kanceláři MAS na adrese Dvořákova 87, na telefonním čísle 730 174 487, nebo emailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Pro obecné informace slouží také web MAS Lanškrounsko: MAS Lanškrounsko, z.s. » Nová zelená úsporám LIGHT (maslanskrounsko.cz). https://maslanskrounsko.cz/nova-zelena-usporam/

© 2015-2017 Obec Luková, Veškerá práva vyhrazena | Realizace HezkéWEBY.cz
Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas.