Obec Luková

Informační povinnosti

Obec zpracovává osobní údaje (dále jen „OÚ“) ve veřejném zájmu a v nezbytném rozsahu pro plnění povinností vyplývajících ze zákona o obcích a dalších obecně závazných právních předpisů. Obec dále pořizuje obrazové záznamy z akcí, které publikuje na svém webu a Facebooku. OÚ jsou předávány pouze zákonem stanoveným osobám včetně předávání OÚ do jiných států.

Každý má možnost podat na způsob zpracování OÚ stížnost u dozorového úřadu a má právo požadovat od obce přístup k osobním údajům, jejich opravu, výmaz, přenos OÚ, omezení zpracování a má právo vznést námitku proti zpracování údajů.

Správce OÚ:
Obec Luková,
sídlo: Luková 102, IČ: 00279218, DS: j7kb2ii telefon: 465 394 141, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Pověřenec pro OÚ:
Dobrovolný svazek obcí LANŠKROUNSKO,
IČO 70902640, sídlo Lanškroun, nám. J. M. Marků 12, DS: 9e7dzu4,
kontaktní osoba: RNDr. Antonín Fiala, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. , tel. +420 603 874 843

Informační povinnost správce

1. Starosta odpovídá za informování o rozsahu a způsobu zpracování na webu města.
  2. Informace jsou poskytovány v souladu s čl. 12 – 14 GDPR a jsou poskytovány v případě, že jsou získány od subjektu OÚ nebo i z jiných zdrojů a musí být poskytnuté před zpracováním OÚ.
  3. Informace podle odst. 1 musí obsahovat:
    a) kontaktní údaje správce a kontaktní údaje pověřence pro ochranu osobních údajů,
    b) účel zpracování, pro které jsou osobní údaje určeny, a právní základ (zákonnost) pro zpracování,
    c) případné příjemce nebo kategorie příjemců osobních údajů,
    d) právo subjektu OÚ odvolat kdykoli souhlas, který pro zpracování OÚ dal, podat stížnost u dozorového úřadu a právo požadovat od správce přístup k osobním údajům, jejich opravu nebo výmaz  anebo omezení zpracování a práva vznést námitku proti zpracování a právo na přenositelnost údajů,
    e) případný úmysl správce předat osobní údaje do třetí země.
  4. Další informace, nezbytné pro zajištění spravedlivého a transparentního zpracování ve vztahu k subjektu údajů správce nemusí poskytovat.