Obec Luková
facebook_page_plugin
Logo ČEZ

Ve smyslu ust. § 25 odst. 3 písm. g) zákona č. 458/2000 Sb., v platném znění, si dovolujeme upozornit vlastníky a uživatele pozemků, přes něž vede nadzemní elektrické vedení distribuční soustavy provozované společností ČEZ Distribuce, a. s., nebo na něž zasahuje ochranné pásmo, na povinnost odstranění a okleštění stromoví a jiných porostů ohrožujících bezpečné a spolehlivé provozování zařízeni distribuční soustavy v majetku společnosti ČEZ Distribuce, a.s. (dále Jen „zásah").

Kulturní dům Luková

V současné době nejvýznamnější a nejsledovanější akcí u nás je probíhající rozsáhlá a po všech stránkách velmi náročná oprava největšího obecního objektu a tím je kulturní dům. Dokončují se práce v pohostinství, kde jsou již nové veškeré rozvody, omítky, stropy, obklady a dlažby. Prostory pro návštěvníky jsou na úkor některých původních skladů rozšířeny. Na celém objektu je již opravena střecha, zabudována nová okna i vnější dveře do sálu (únikové východy). V prvním patře nad pohostinstvím je již téměř připraveno vše pro budoucí tělocvičnu. Bohužel bude nutné odstranit dřevěné obložení stropu, protože odnětím krycí lišty se zjistilo, že je značně zasaženo hnilobou. Návštěvníci tělocvičny budou moci využívat i nové sociální zařízení (WC, sprchy), nářaďovnu, šatnu a místnost k odpočinku a posezení.

Loučení s prázdninami - Damníkov

Stará garda Damníkov, Obecní úřad Damníkov, Sbor dobrovolných hasičů Damníkov Vás srdečně zvou na Loučení s prázdninami.

26. srpna 2017 na fotbalovém hřišti Damníkov.

Od 13:00 soutěže pro děti, skákací hrad, malování na obličej apod. Od 20:30 letní kino - Šmoulové, od 22:00 - Bezva ženská na krku.

Charita - logo

Od roku 2006 mohou dlužníci řešit své dluhy formou oddlužení v insolvenčním řízení. Zákon upravující oddlužení se již několikrát změnil, naposledy novelou insolvenčního zákona k 1. 7. 2017.

Podle této novely si dlužník návrh na oddlužení už nemůže podat sám. Návrhy mohou podávat pouze advokáti, notáři, insolvenční správci, soudní exekutoři a akreditované osoby (např. občanské poradny), kterým byla rozhodnutím ministerstva udělena akreditace pro poskytování služeb v oblasti oddlužení. Dlužník sám za sebe může podat návrh na povolení oddlužení pouze v případě, že má právnické či ekonomické vzdělání v magisterském programu.

Výzkum veřejného mínění

Centrum pro výzkum veřejného mínění Sociologického ústavu Akademie věd České republiky, v.v.i. hledá externí spolupracovníky s výbornými komunikačními dovednostmi. Náplní práce je oslovování lidí v místě bydliště a dotazování se na otázky v rámci výzkumu, který není určen ke komerčním účelům.
Jedná se o nárazové aktivity vhodné jako dlouhodobý přivýdělek k HPP, penzi, studiu, mateřské/rodičovské dovolené.

Občanský průkaz

Potřebujete požádat o vydání občanského průkazu nebo cestovního pasu a nejste právě v místě svého trvalého pobytu?

Žádost o oba osobní doklady můžete podat u kteréhokoliv obecního úřadu obce s rozšířenou působností, v Praze u úřadů městských částí Praha 1 až 22. Záleží na Vás, který z těchto úřadů si vyberete. Vyhotovený osobní doklad Vám předá úřad, u kterého jste podali žádost.

Myslivecký táborák Luková 2017

Myslivecký spolek Luková Vás zve na tradiční MYSLIVECKÝ TÁBORÁK v sobotu 19. 8. 2017 od 18:00 na myslivecké chatě v Lukové. Ty nejlepší hudební hity jako vždy rozjede DJ Standa.
Těšit se můžete na mysliveckou kuchyni, speciality z grillu, pití a bohatou tombolu.
Vstupné pouhých 50,- Kč.

 

Motosraz 2017

Přátelé, kamarádi a příznivci jedné stopy. Srdečně vás zveme na VI. nekomerční Motosraz - Luková u Lanškrouna 18. - 20. 08. 2017.
Těšit se můžete na spoustu hrátek, zábavy, muziky, tomboly kde jako vždy s první cenou motocykl a spoustou jiných atrakcí.
K tanci a poslechu zahrají neméně známé kapely Kreyson mem., Hadron, Ouras, Tlustá Berta, Anacreon, Petrowar.
Občerstvení a kryté sezení a stanování samozřejmostí. Vyjížďka ve 13:00 hod.

Regionem Orlicka

Vážení občané, v pátek 4.8.2017 v 17:00 hodin bude v Lanškrouně odstartován 31. ročník Mezinárodního cyklistického závodu Regionem Orlicka. Závod se koná na 19 km dlouhém okruhu: Lanškroun, Luková, Damníkov, Rudoltice, Ostrov, Lanškroun.

Jeden okruh závodníci absolvují  přibližně za půl hodiny a pojedou čtyři okruhy, (to je 76 km).V cíli v Lanškrouně jsou první jezdci očekáváni v 18:45 – v 19:00 hodin.

Pořadatel získal pro tuto akci povolení na Zvláštní užívání komunikací. To znamená že pořadatel má oprávnění v zájmu bezpečnosti a plynulosti silničního provozu regulovat dopravu.

Svatovavřinecká pouť v Květné 2017

Obec Luková a MO KDU-ČSL Luková spolu s farností Vás srdečně zvou v neděli 13. srpna 2017 na Svatovavřineckou pouť v Květné.

Program:
- 13:00 hod. - Mše svatá
- 14:30 hod. - dámská kapela Járinky + Jiří Škvára
- 17:00 hod. - lukovská skupina Kopr

© 2015-2017 Obec Luková, Veškerá práva vyhrazena | Realizace HezkéWEBY.cz
Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas.