Obec Luková

Vážení občané,
dovolujeme si Vás informovat o připravované výstavbě optické sítě elektronických komunikací společnosti Cetin ve Vaší obci.

V nejbližších dnech dostanete informační dopis nebo Vás bude osobně kontaktovat zástupce realizační společnosti Vegacom se žádostí o souhlas s umístěním optické přípojky v jednotlivých bytových čí rodinných domech. Tento souhlas mohou zájemci poslat buď přímo e-mailem na pracovníka Vegacomu uvedeného v dopise nebo přinést na obecní úřad v Lukové, kde se s námi mohou o využití optické přípojky poradit.

Veškeré náklady spojené s výstavbou optické sítě hradí v plném rozsahu společnost Cetin.

Připojení k optické síti se uskutečňuje za podpory Ministerstva průmyslu a obchodu České republiky v rámci programu Národního plánu obnovy.

ilustrační foto

Ordinace praktického lékaře v Damníkově bude z důvodu účasti na vzdělávací akci uzavřena v pátek 31.3.2023.

Sestra přítomna v ordinaci dr. Černého v Lanškrouně 8-11 hod. (budova plicní ambulance, patro, tel. 468 003 235), zástup zajištěn. Jen pro akutní případy.

Vážení občané,

do naší obce bude od úterý 11.4.2023 do 27.6.2023 pravidelně dojíždět mobilní pobočka České pošty. Jedná se o tzv. zkušební provoz, který bude následně vyhodnocen a dle zájmu bude případně pokračovat.

Barevná dodávka s logem Mobilní Pošta bude každý pracovní den přistavena před obecním úřadem (Luková čp. 102) v těchto časech:

Pondělí
13:00-13:45

Úterý
09:30-10:15

Středa
13:00-13:45

Čtvrtek
09:30-10:15

Pátek
09:30-10:15

Mobilní pošta nabízí podobný rozsah služeb jako klasická pobočka, vyzvednutí zásilky je možné vždy po telefonické domluvě. 

Obec Luková se letos opět připojí k celorepublikové dobrovolnické úklidové akci Ukliďme Česko a to v sobotu 8. dubna 2023. Tak jako každý rok se může zúčastnit každý dobrovolník nejen z Lukové a Květné.

Setkáme se společně v 9:00 u obecního úřadu. Pytle a rukavice budou zajištěny. Po skončení úklidu bude připraveno občerstvení s opékáním špekáčků na zahradě u obecního úřadu. Malí účastníci se mohou těšit na drobnou odměnu. Teplé oblečení sebou.

Děkujeme, že pomáháte.

Pozvánka na jarmark - Jarní inspirace

Obec Luková pořádá ve spolupráci s Lukovskou hospodou jarmark - Jarní inspirace.

2. dubna 2023 10:00-15:00 hod - Kulturní dům Luková

Keramika, svíčky, drátování, paličkování, háčkování, šperky, šité a pletené dekorace a hračky, velikonoční kraslice, bytové doplňky, floristika, přáníčka, domácí kosmetika, knihařina, macramé a spoustu dalšího.

Kavárnička a tvořivé dílničky nejen pro děti. Na jarmarku vystoupí děti z MŠ Luková. Vstupné dobrovolné.

Kulturní dům zdobí ručně vyřezávané znaky

Prostory lukovského kulturního domu od letošního února zdobí ručně vyřezávané dřevěné znaky z dílny lukovského rodáka, řezbáře a sportovce pana Miroslava Krska. První dílo, znak lukovských hasičů, je umístěn v horní jídelně a vznikl na počest všem lukovským hasičům, ale zejména panu Miroslavu Krskovi staršímu, který působil v organizaci jako starosta hasičů.

Druhým dílem je státní znak, který byl vyřezán k připomínce stého výročí vzniku ČSR a je umístěn v přísálí kulturního domu. Nynější zastupitel, pan Miroslav Krsek ml., jej věnoval naší obci, za což mu velice děkujeme.

Otevření sběrného dvora

Obecní úřad Luková informuje, že od soboty 1. dubna 2023 bude znovuotevřen sběrný dvůr a to vždy od 8:00 do 11:00 hodin. Poté každou sobotu ve stejný čas až do 28. října 2023.

Upozorňujeme, že bez předchozí dohody je zakázáno mimo otevírací dobu shromažďovat odpad u sběrného dvora. U sběrných míst je zakázáno odkládat odpad mimo vyhrazené odpadové nádoby.
V opačném případě bude takto uložený odpad označen jako nelegálně umístěný a bude se jednat o tzv. „černou skládku“. Obec má v těchto případech povinnost zahájit příslušné kroky k prošetření původce odpadu.

Základní škola a mateřská škola Luková - zima 2022/23

Zima patří v naší škole sportům. Začali jsme jako každý rok plaveckým výcvikem ve Svitavách, kde jsme ve dvouhodinových lekcích zdokonalili naše plavecké dovednosti. Na konci ledna se někteří naši žáci zúčastnili lyžařského kurzu v Čenkovicích a v únoru jsme vyměnili lyže za brusle. V hale B. Modrého v Lanškrouně jsme bruslili společně s rodiči a mladšími sourozenci každé úterý.

Začátkem února nám rozjasnili den barevní papoušci manželů Podolských. Dozvěděli jsme se mnoho zajímavého o životě těchto exotických ptáků. Kromě andulek a menších papoušků jsme viděli i papoušky kakadu a ary.

V následujících dnech do každého domu v Lukové a Květné doručíme Lukovský zpravodaj č. 1/2023.

Zdarma k odběru bude také na obecním úřadě.

V elektronické podobě je již nyní k dispozici ve formátu PDF na stránkách obce.

 

 

Po loňském vyprodaném obecním plese jsme se rozhodli na tuto úspěšnou akci navázat i letos a zdá se, že se z ní pomalu stává tradice.

Také letošní sobotní večer 25. února zahájil svým předtančením folklórní soubor Jitřenka z Dolní Čermné a to dokonce s „živým“ hudebním doprovodem. Celým večerem hudebně doprovázela kapela Kreyn a pro návštěvníky samozřejmě nemohla chybět ani připravená bohatá tombola. V jídelně bylo možné si dát něco dobrého z kuchyně Lukovské hospody.

Letošní novinkou byl připravený foto koutek, kde jste si mohli vytvořit památku na tento skvělý večer a případně svojí fotografii přihlásit do fotosoutěže.

© 2015-2017 Obec Luková, Veškerá práva vyhrazena | Realizace HezkéWEBY.cz
Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas.