Obec Luková
Masopustní průvod 2020

Základní a mateřská škola Luková zve všechny rodiče, prarodiče, sourozence a přátele školy v pátek 21.2.2020 od 15:00 do lukovského masopustního průvodu.

Sejdeme se před vchodem školy odkud bude průvod pokračovat obcí na náměstí, kde vystoupí děti MŠ a ZŠ Luková. S sebou si vezměte dobrou náladu, tradiční i netradiční hudební nástroje, případně nějaké dobroty v košíku.

Maškarní karneval

Obec Luková zve všechny děti do kulturního domu v Lukové na maškarní karneval. V sobotu dne 29.2.2020 od 14:00.

O hudbu a zábavu se postará DJ Standa.

Vstupné dobrovolné.

 

Příměstský tábor v Lukové

V týdnu od 10.2. - 14.2.2020 bude v prostorách Lukovské školy probíhat jarní příměstský tábor na téma Hurá do vesmíru! Tábor je určen pro děti od 3-15 let.

Registrační číslo projektu : CZ.03.2.65/0.0/0.0/16_047/0015091 - Operační program zaměstnanost.

Rodiče jsou v období prázdnin pracovně vytíženi a hledají způsob, jak bude o jejich děti v tyto dny postaráno. Tento projekt řeší problém, jak se postarat o děti pracovně vytížených rodičů. Příměstské tábory  tedy pomáhají nejen dětem, ale zejména zaměstnaným rodičům, kteří každý rok řeší stejný problém, jak se co nejlépe postarat o své děti. Cílem tohoto projektu je, zabezpečit dětem zaměstnaných rodičů co nejvhodnější využití volného času v období  prázdnin, po dobu 3 let realizace projektu. 

Valentinské odběry krve v Orlickoústecké nemocnici

Transfusní oddělení Orlickoústecké nemocnice srdečně zve všechny dárce na Valentinské odběry krve.

Akce se bude konat v pátek 14. února 2020 od brzkých ranních hodin, končit by měla před polednem.

Zváni jsou především noví dárci krve.

Více informací na přiložené plakátu.

DSO Mikroregion Severo-Lanškrounsko hledá projektového manažera

Dobrovolný svazek obcí Mikroregion Severo-Lanškrounsko se sídlem Dolní Čermná čp. 76, 561 53 vyzývá k podávání přihlášek na na obsazení pracovní pozice s názvem Projektový manažer/Projektová manažerka.

Pracovní poměr na dobu neurčitou, pracovní úvazek 1,0, předpokládaný nástup: duben – červen 2020.

Více informací najdete v přiloženém PDF souboru.

Dětský karneval v Damníkově

Obec Damníkov srdečně zve všechny děti a dospěláky do kulturního domu v Damníkově v sobotu 8.2.2020 od 14:00 na Dětský karneval.

Bohatý program, rej masek, zábava, soutěže.

Tříkrálová sbírka v r. 2020 v Lukové

V letošním roce se v sobotu 4. ledna 2020 po 9. hodině ráno vydalo 6 skupinek koledníků popřát vše dobré lidem v naší obci a požádat o příspěvek do sbírky. Koledníci i dárci se opravdu činili a skupinky s kasičkami se vrátily na "základnu", tj. do jídelny kulturního domu v Lukové již okolo poledne. Všichni jsme spolu pak krátce poseděli, koledující dostali od obce drobné občerstvení a teplý čaj a s pocitem dobře odvedené práce se vraceli domů. Otevírání a sčítání kasiček proběhlo na obecním úřadu v Lukové již ve středu následující týden. Celková vybraná částka činí 23 720 Kč, z toho 19 540 Kč v Lukové a 4 180 Kč v Květné. Hlavním organizátorem sbírky v naší obci byla pí Věra Štefanová, Mirka Duspivová a Obec Luková.

Turnaj ve stolním tenisu

V sobotu 28.12.2019 se v tělocvičně v Lukové konal již 2. ročník turnaje příznivců a amatérských hráčů ve stolním tenisu. Celkem 14 hráčů různých věkových kategorií z Lukové, Trpíka a České Třebové spolu zápolilo na třech stolech a s krátkou přestávkou na občerstvení od 10 do 14 hodin.  První tři místa obsadili lukovští hráči Jaroslav Fojtů, Pavel Šípek a Ladislav Špetík. Hosté z České Třebové velmi chválili tělocvičnu a její zázemí, všichni společně si pak vytvořili a užívali výborné přátelské atmosféry. Velký dík patří Standovi Mikuleckému za zorganizování celé akce a panu Vimrovi jako vždy za perfektní a bohatou fotodokumentaci

Tříkrálová sbírka 2020

Vážení dárci v Lukové a Květné,
díky Vám a našim koledníkům přispějeme na pomoc lidem v nouzi prostřednictvím Tříkrálové sbírky částkou, která činí celkem 23.720,- Kč. Z toho bylo vybráno 19.540,- Kč v Lukové a 4.180,- Kč v Květné.

Představenstvo společnosti Vodovody a kanalizace Jablonné nad Orlicí, a. s. (dále jen VAK) na svém zasedání dne 29. 11. 2019 posoudilo všechny závazné podmínky cenové regulace oboru, kde úplaty za vodné a stočné jsou zařazeny mezi komodity, jejichž ceny jsou tzv.„věcně usměrňované“.
Dále pak zvážilo i sociální dopady zvýšení cen vodného a stočného a rozhodlo o úpravě cen pro rok 2020 takto:

© 2015-2017 Obec Luková, Veškerá práva vyhrazena | Realizace HezkéWEBY.cz
Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas.