Obec Luková
Oprava chodníku v obci

V naší obci bude v následujících dnech probíhat rekonstrukce chodníku před budovou obecního úřadu a vybudování bezbariérových nájezdů na některé stávající chodníky. Žádáme všechny účastníky silničního provozu o zvýšenou opatrnost v těchto místech.

Děkuji za pochopení.

Požární ochrana očima dětí a mládeže

Každý rok se žáci naší školy účastní soutěže Požární ochrana očima dětí a mládeže. Letošní obrázky nemalovaly děti ve škole, ale doma v rámci distanční výuky. Téma soutěže pro tento ročník bylo "Nehody na železničních přejezdech."
M. Jurková

Obrázky si můžete prohlédnout na adrese: https://youtu.be/0iAdm2QvZjI

Obecní úřad Luková přeje všem svým občanům pohodové, v klidu a zdraví prožité Velikonoce.

Sčítání lidu, domů a bytů 2021

Podle zákona č. 332/2020 Sb., o sčítání lidu, domů a bytů v roce 2021 a o změně zákona č. 89/1995 Sb., o státní statistické službě, ve znění pozdějších předpisů, (dále jen „zákon“) bude na celém území České republiky přistoupeno ke sčítání lidu, domů a bytů (dále jen „sčítání“).

Jaké jsou možnosti vyplnění formuláře?

1. Elektronicky „online“ (27. 3. – 11. 5. 2021) - upřednostňovaná forma pomocí elektronického formuláře na webových stránkách scitani.cz nebo v mobilní aplikaci.

2. Listinný sčítací formulář (17. 4. – 11. 5. 2021) – v případě, že občan nevyplní elektronický formulář, bude mu v tomto termínu doručen sčítacím komisařem doporučenou poštou listinný formulář. Vyplněný formulář je nutné poslat na kontaktní místo: Česká pošta, s.p., Osvoboditelů 1228/32, 41002 Lovosice

Sběrný dvůr Luková

Obecní úřad Luková informuje, že od soboty 3. dubna 2021 bude znovuotevřen sběrný dvůr v Lukové a to od 9:00 do 12:00 hodin. Poté každou sobotu ve stejný čas až do odvolání.

Připomínáme, že bezplatně odebíráme odpady pouze od občanů LUKOVÉ a KVĚTNÉ a od osob s uhrazeným poplatkem za odpady. Splatnost poplatků pro tento rok je 31.03.2021.

Neodebíráme odpad od podnikajících osob a právnických subjektů!

Ukliďme Naši Lukovou a Květnou

Obec Luková se letos připojí k celorepublikové dobrovolnické úklidové akci Ukliďme Česko a to v termínu 27. 3. - 10. 4. 2021. Obdobně tak jako každý rok se může zúčastnit každý občan Lukové a Květné. Jeho účast spočívá ve sbírání odpadků při svých vycházkách na katastru naší obce. Akce bude z důvodu pandemie individuální. Pro účastníky bude připraven „pytlomat“ před obecním úřadem, kde si bude možné vyzvednout pytle na odpad a rukavice. Sesbíraný odpad v pytlích prosíme ponechávejte před sběrným dvorem v Lukové. Zároveň prosíme účastníky, aby nám své úlovky vyfotili a buď poslali na email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo zveřejnili v příspěvku na Facebooku. Za zaslané fotografie bude pro všechny účastníky připravena drobná odměna.

Děkujeme, že pomáháte.

logo sčítání 2021

Podle zákona č. 332/2020 Sb., o sčítání lidu, domů a bytů v roce 2021 a o změně zákona č. 89/1995 Sb., o státní statistické službě, ve znění pozdějších předpisů, (dále jen „zákon“) bude na celém území České republiky přistoupeno ke sčítání lidu, domů a bytů (dále jen „sčítání“).

Rozhodným okamžikem sčítání je půlnoc z pátku 26. března 2021 na sobotu 27. března 2021. Fyzická osoba podléhající sčítání je povinna poskytnout zákonem požadované údaje. Sčítání je primárně navrženo jako online, tedy bez nutnosti kontaktu s dalšími osobami.

Osvědčení Elektrowin

Díky svým obyvatelům se Obec Luková může v roce 2020 pochlubit sběrem starého elektra určeného ke zpětnému odběru a recyklaci o hmotnosti 2,50 t. Na každého obyvatele tak připadá 3,37 kg vysloužilých spotřebičů. Byla tím uspořena spotřeba elektřiny a produkce skleníkových plynů, celosvětově omezena těžba ropy a železné rudy, a recyklací se pokryla i část dodávek mědi nebo hliníku pro průmyslovou výrobu.

Konkrétní přínos obyvatel vyčísluje Osvědčení o podílu na zlepšení životního prostředí, které na základě dosažených výsledků vystavil kolektivní systém pro sběr a recyklaci vysloužilých spotřebičů Elektrowin.

Omlouváme se, ale z důvodu nařízené karantény je až do odvolání provoz obecního úřadu omezen pouze na úřední dny pondělí a středa. Služby Czech POINT (registry, ověřování, konverze, apod) prosíme využívejte na pobočkách České pošty, nebo na Městském úřadě v Lanškrouně.

Děkujeme za pochopení.
OU Luková

Minuta ticha za objeti pandemie

Vážení spoluobčané,

v pondělí 22. března uplyne rok od prvního prokázaného úmrtí v souvislosti s nakažením koronavirem na území ČR. K dnešnímu dni je evidováno již 23 tisíc úmrtí spojených s touto nákazou. Bohužel tento počet není zcela jistě konečný a celá řada z nás má ve svém okolí někoho, kdo této nemoci, či komplikacím s ní spojeným podlehl.

Obec Luková se připojí k iniciativě Minuta ticha za oběti pandemie vyvěšením černé vlajky na budově obecního úřadu v pondělí 22. března 2021. Minutu ticha za více než 23 tisíc našich spoluobčanů budeme držet přesně v pravé poledne výše zmíněného dne.

© 2015-2017 Obec Luková, Veškerá práva vyhrazena | Realizace HezkéWEBY.cz
Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas.