Obec Luková
Svatovavřinecká pouť v Květné

Římskokatolická farnost Damníkov, Obecní úřad Luková a MO KDU-ČSL Luková Vás srdečně zvou u v neděli 9. srpna 2020 na Svatovavřineckou pouť v Květné.

Program:
13:00 - Mše svatá
14:30 - Dechová hudba Skaličané
Moderuje a zpívá Jožka Šmukař.

Těšíme se na Vaší návštěvu.

Obec Anenská Studánka zve všechny děti i dospělé 15. srpna 2020 na místní hřiště od 14.00 hodin k LETNÍMU POSEZENÍ

Pro děti pouťové atrakce: kolotoč houpačky obří skluzavka, atrakce pro děti zdarma
Občerstvení zajištěno: makrely, klobásy, hranolky, párek v rohlíku pivo, limo

ilustrační foto

Ordinace praktického lékaře v Damníkově bude z důvodu dovolené uzavřena od pondělí 20.7.2020 do pátku 7.8.2020.

V případě akutního onemocnění se hlaste u sestry v ordinaci MUDr. Černého v Lanškrouně (budova plicní ambulance, 1. patro, tel. 468 003 235), zástup zajištěn.

Prosíme, zajistěte si léky včas.

Na sběrném míste v Lukové nebudou zpětně odebírány spotřebiče značky SAMSUNG z důvodu, že společnost SAMSUNG nefinancuje sběr elektroodpadu probíhající na tomto sběrném místě. Obraťte se, prosím, na společnost SAMSUNG, která vám sdělí nejbližší sběrné místo, kde můžete ke zpětnému odběru odevzdat váš vysloužilý spotřebič SAMSUNG.
Obsluha tohoto sběrného místa nemůže vzhledem k výše uvedeným skutečnostem spotřebiče značky SAMSUNG přijmout. Výběr sběrných míst je dán rozhodnutím společnosti SAMSUNG. Omlouváme se Vám za vniklé komplikace a děkujeme za pochopení.

Tým KS ASEKOL a.s.

Regionem Orlicka

Sportovní klub policie Duha Lanškroun připravuje na termín  31.7. –  2.8.2020 34. ročník Mezinárodního cyklistického závodu Regionem Orlicka pro kategorii Junior. 

Hlavním dějištěm  závodu  bude  město Lanškroun a silnice v Pardubickém a Olomouckém kraji.

Jedná se o sportovní akci s dlouholetou tradicí. V minulosti v závodě zvítězili sportovci, kteří nám dělají radost i v současné době. Jen namátkou jména sportovců, kteří uspěli v našem závodě a která se později objevovala ve výsledkových listinách světových soutěží:  V ročníku 2005 zvítězil domácí závodník Leopold Konig, o rok později byl nejlepší Slovenský reprezentant Peter Sagan, v ročníku 2011 zvítězil odchovanec našeho klubu  Daniel Turek, kterého v roce 2013 nahradil další bývalý závodník našeho klubu Michal Schlégel. Naposledy Český závodník vyhrál v roce 2016, kdy se vítězem stal dnešní reprezentant ČR Jakub Otruba .

Rok s eTwinningem

V letošním roce jsme se zapojili do eTwinningu, který umožňuje mezinárodní spolupráci evropských škol v rámci zajímavých projektů, které obohacují výuku. S žáky třetího, čtvrtého  a pátého ročníku jsme si vyzkoušeli rozličné aktivity v rámci čtyř projektů. Jejich průběh sice ovlivnila karanténa, ale ani karanténa nás nezastavila, a my jsme z našich domovů pokračovali v naší společné práci.

Vítání občánků

Po neplánové přestávce způsobené pandemií Covid-19 jsme na pátek 26. června 2020 pozvali celkem 12 nových občánků se svými rodiči. Slavnostního vítání na obecním úřadě v Lukové se zúčastnilo 7 dětí s rodinami.

Jsme rádi, že jsme v naší obci mohli přivítat Štěpán Urbana, Soňu Mikovou, Julii Karlu Junkovou, Madlen Filipovou, Sebastiana Zachaře, Martina Štumpfa, Ondřeje Palkoviče, Matyáše Markovského, Patricii Horníčkovou, Elišku Krejčířovou, Michaelu Petráňovou a Liona Lovaše.

Přívalové deště v naší obci

Přívalové deště, které se přes nás přehnaly v posledních dnech, potrápily i naši obec. K vylití Lukovského potoka ze břehů naštěstí nedošlo, na moha místech však díky probíhající rekonstrukci el. vedení a zaneseným příkopům došlo k přetékání přívalové vody přes místní komunikace a soukromé pozemky.

Rád bych občany Lukové a Květné ujistil, že se budeme snažit i v této finančně nepříliš příznivé době najít prostředky na zlepšení odtoku povrchových vod na problematických místech.

Děkuji všem za včasné nahlášení závad a za pomoc s odstraňováním následků.

Svazek obcí Lanškrounsko

Svazek obcí LANŠKROUNSKO vyhlašuje fotografickou soutěž v kategorii - Krajina a příroda Lanškrounska. Cílem soutěže je posilování vazeb obyvatel LANŠKROUNSKA k regionu kde žijí, zapojením široké veřejnosti do fotografování a poznávání přírodních atraktivit regionu LANŠKROUNSKA. Uzávěrka souteže 31.10.2020 24:00 hod. Pravidla soutěže naleznete v přiloženém PDF souboru.

Kroužkování čápů v Lukové

Letos máme v Lukové tři čapí přírůstky. Při dnešním kroužkování bylo zjištěno, že jeden z jejich rodičů byl jako mládě okroužkován v roce 2014 v Třebovicích.

Děkujeme ornitologům za možnost fotodokumentace. P. Celý

© 2015-2017 Obec Luková, Veškerá práva vyhrazena | Realizace HezkéWEBY.cz
Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas.