Obec Luková
8. květen - Den vítězství

V sobotu 8. května 2021 si připomeneme 76. výročí osvobození Československa.

Také obec Luková se při této příležitosti připojuje k uctění památky obětem 2. světové války.

Sdružení obcí Orlicko vyhlašuje veřejnou sbírku

Sdružení obcí Orlicko vyhlašuje veřejnou sbírku za účelem získání finančních prostředků na pořízení stroje na úpravu lyžařských běžeckých stop – rolby v území Suchého vrchu a Bukové hory.

Sdružení obcí Orlicko zabezpečuje od roku 2001 strojovou úpravu lyžařských stop mezi Mladkovem, Suchým vrchem, Červenovodským sedlem, Bukovou horou a Štíty. Tuto nabídku lyžařských stop využíván každoročně desítky tisíc běžkařů. Od roku 2004 upravuje Orlicko stopy rolbou, která je již ve velmi špatném technickém stavu a proto se Sdružení obcí Orlicko rozhodlo pořídit novější stroj.

Protože se jedná o veřejně prospěšný projekt neumožňující přímé příjmy z využívání lyžařských stop, rozhodlo se Sdružení obcí Orlicko uspořádat veřejnou sbírku, když můžete přispět libovolnou částkou na transparentní účet zřízený pro tento účel u České spořitelny, a. s., číslo účtu: 5932392369/0800. Sbírka potrvá do 31. 12. 2021.

Vydejte se do neznámé země Amutorabory. Po cestě budete plnit úkoly, které vám dají indicie pro zaklínadlo. Tím pak můžete proměnit zlé čarodějnice na hodné. Pro plnění úkolů budete potřebovat pouze papír a tužku. Dva typy obtížnosti úkolů zajistí zábavu pro menší i větší děti, a nejen pro ně.

Start cesty je na místním dětském hřišti, kde jsou podrobné informace. Cestu ukončíte u KD Luková, kde je umístěna poslední indicie k zaklínadlu. Akce potrvá minimálně do 9.5. Přejeme vám šťastnou cestu.

V obci proběhl mobilní svoz nebezpečného odpadu

V pondělí 26. 4. 2021 proběhl mobilní sběr nebezpečného odpadu a elektro spotřebičů o který byl opět velký zájem. Další termín svozu v tomto roce je naplánován na 6. září.

Děkujeme všem občanům za skvělou spolupráci a přispění k lepšímu životnímu prostředí v naší obci.

 

Obecní úřad Luková pro Vás připravil ve spolupráci s firmou EKOLA České Libchavy s.r.o. mobilní sběr nebezpečného odpadu, který proběhne dne 26.04.2021 a bude proveden zastávkovým způsobem, při kterém dvě sběrná vozidla zastaví v určený čas na několika stanovištích v obci, kde budete moci odpady obsluhám vozidel odevzdat. Odpady odložené na stanovištích před příjezdem sběrných vozidel nebudou odvezeny!!!

Zaměstnanci obce nainstalovali celkem 8 nových odpadkových košů. Na vybraných místech jsou doplněny o schránky s papírovými sáčky na psí exkrementy. V letošním roce máme v plánu nainstalovat dalších 10 odpadkových košů. Věříme, že tato investice alespoň částečně přispěje ke zlepšení čistoty v naší obci.

Základní škola Luková

Vzhledem ke stále trvajícím opatřením, probíhá zápis do 1. ročníku Základní školy Luková elektronicky a to ve dnech 20. - 23. 4. 2021. Online přihláška je dostupná na adrese https://zslukova.edookit.net/application/

Více informací najdete na stránce školy: https://zslukova.estranky.cz/clanky/zapis-do-1.-rocniku-zs.html

Do akce Ukliďme Česko se zapojilo mnoho z vás

Velmi děkujeme všem, kteří se zapojili do akce Ukliďme naši Lukovou a Květnou. Je vás stále více a to nám dává podporu v pokračování těchto akcí. Dokázali jste sesbírat spoustu odpadu a ukázali jste, že vám naše obec a ochrana přírody není lhostejná. Malými dárky jsme poděkovali těm, kteří nám zaslali své fotografie.

 

Znak DSO Lanškrounsko

Svazek obcí LANŠKROUNSKO vyhlašuje fotografickou soutěž LANŠKROUNSKO 2021 v kategorii Drobná architektura Lanškrounska. Předmětem soutěže jsou tedy fotografie drobné sakrální architektury – kaple (kaplička), křížová cesta, zvonička, boží muka, smírčí a jiné kříže, exteriérové sochy a sousoší  regionu Lanškrounska, tedy nacházející se v území obcí regionu. 

Výhercům budou předány tyto ceny: 1. místo 2.500 Kč, 2. místo 1.500 Kč, 3. místo 1.000 Kč. Dále budou uděleny 3 ceny pro fotografy do 15 let v hodnotě každá 500 Kč.

Uzávěrka souteže 31.10.2021 24:00 hod.

Bližší informace najdete v přiložených Pravidlech fotografické soutěže (PDF).

Krajský úřad – odbor dopravy a silničního hospodářství informuje o změnách v autobusových jízdních řádech, a to z důvodu uzavírky některých silnic. Přehled výlukových jízdních řádů najdete v přiložených PDF souborech:

- 680806 Svitavy - Opatov - Anenská Studánka - Trpík - Luková (od 19.4.2021 do 17.5.2021)

- 700934 Lanškroun - Třebovice - Rybník - Česká Třebová (od 19.4.2021 do 11.12.2021)

© 2015-2017 Obec Luková, Veškerá práva vyhrazena | Realizace HezkéWEBY.cz
Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas.