Obec Luková
Základní škola má novou venkovní učebnu

V loňském článku jsme vás informovali o velkém úspěchu paní učitelky M. Jurkové, která získala mezinárodní ocenění Evropská jazyková cena Label 2021. Tuto cenu obdržela za projekt English speaking countries. Součástí ocenění byla také finanční odměna ve výši 200.000,- Kč, kterou paní Jurková věnovala lukovské základní škole na výstavbu venkovní učebny. Obec výstavbu dofinancovala přibližně částkou 100 tis. Kč a v rámci dobrovolné akce tatínků dětí ze základní školy, byla učebna během letošních na zahradě základní školy postavena.

Děkujeme J. Potužníkovi, J. Motlovi, J. Bednářovi, J. Baborákovi, P. Celému, J. Vaníčkovi, R. Dreslerovi a dalším, kteří se na výstavbě podíleli. Věříme, že učebna bude dětem sloužit dlouhá léta.

Volby do zastupitelstev obcí a třetiny Senátu Parlamentu České republiky se konají v pátek 23.09.2022 od 14 do 22 hodin a v sobotu 24.09.2022 od 8 do 14 hodin.

Volit může občan obce za předpokladu, že alespoň druhý den voleb dosáhl věku 18 let a je v den voleb přihlášen v obci k trvalému pobytu. Obec Luková a Květná má stanovený 1 volební obvod, volební místností bude zasedací místnost obecního úřadu na adrese Luková čp. 102. Ve volbách do zastupitelstva obce, není možné žádat o voličský průkaz.

Volit nástupce za senátora Ing. Petra Šilara do horní komory Parlamentu můžete mimo volební obvod obec Luková v jakékoliv volební místnosti ve volebním obvodu, tj. kdekoliv v okrese Ústí nad Orlicí na základě voličského průkazu. O vydání voličského průkazu můžete požádat u obecního úřadu dle místa trvalého bydliště.

Lukovský zpravodaj č. 2/2022

V následujících dnech do každého domu v Lukové a Květné doručíme Lukovský zpravodaj č. 2/2022.

Zdarma k odběru bude také na obecním úřadě.

V elektronické podobě je již nyní k dispozici ve formátu PDF na stránkách obce.

 

 

Rekonstrukce chodníku a parkoviště před úřadem

Žádáme návštěvníky úřadu, posilovny nebo knihovny, aby dbali zvýšené opatrnosti a do budovy vstupovali přes zahradu z důvodu rekonstrukce parkovacích ploch a chodníku před úřadem.

Děkujeme za pochopení.

OU Luková

Mobilní sběr nebezpečného odpadu

Obecní úřad Luková pro Vás připravil ve spolupráci s firmou EKOLA České Libchavy s.r.o. mobilní sběr nebezpečného odpadu, který proběhne dne 05.09.2022 a bude proveden zastávkovým způsobem, při kterém dvě sběrná vozidla zastaví v určený čas na několika stanovištích v obci, kde budete moci odpady obsluhám vozidel odevzdat. Odpady odložené na stanovištích před příjezdem sběrných vozidel nebudou odvezeny!!!

Česká pošta logo

Vážení zákazníci České pošty, s.p., z provozních důvodů bude dočasná změna otevírací doby pošty Damníkov.

- pondělí 12.09.2022 od 08:00 do 11:00 hod.
- úterý 13.09.2022 od 12:30 do 15:30 hod.
- středa 14.09.2022 od 08:00 do 11:00 hod.
- čtvrtek 15.09.2022 od 12:30 do 15:30 hod.
- pátek 16.09.2022 od 08:00 do 11:00 hod.

Po stanovených hodinách je možné podávat zapsané zásilky na poště 56301 Lanškroun.

Děkujeme Vám za pochopení.
Česká pošta, s.p.

Chodník u kostela se dočkal rekonstrukce

Prostranství před kostelem sv. Markéty v Lukové a chodník ke hřbitovu, byl již dlouhá léta v havarijním stavu. Při deštích, a zejména v zimních měsících, bylo velmi obtížné se zde v běžné obuvi pohybovat. Po výkopových pracích na znovuobnovení zanesené dešťové kanalizace a uložení kabelu pro veřejné osvětlení, se tento stav ještě zhoršil.

Rozhodli jsme se tedy o zásadní rekonstrukci povrchu v tomto prostoru, kde byla položena žulová dlažba a osazeny nové obrubníky. Práce prováděla společnost Drup a obecní rozpočet vyšly na 480 tis. vč DPH.

Dětské hřiště bylo doplněno o dřevěný altán

Zastupitelstvo obce letos schválilo záměr na pořízení venkovního altánu do prostoru dětského hřiště. Dřevěný altán s lavičkami, vyrobený s akátového a dubového dřeva, je navržen až pro 15 návštěvníků. Věřím, že altánek bude dlouho sloužit jako útočiště před případným deštěm či sluncem nejen maminkám s kočárky a dětem navštěvujícím hřiště, ale samozřejmě všem občanům při procházkách naší obcí.

Zahájení školního roku na ZŠ Luková

V lukovské základní škole jsme dnes přivítali sedm prvňáčků. Přejeme dětem, ať se jim ve škole líbí a mají stále co objevovat.

P. Celý, starosta

 

Poslední prázdninový víkend patřil nejenom dětem, ale všem, kteří se přišli pobavit do areálu fotbalového hřiště v Lukové. Skvělý program, který zajistila agentura Time4Fun, zahájili mistři světa ve footbagu, kteří předvedli své umění doplněné o workshop s hakisákem. Menší děti pobavil klaun Čiko s obřími maskoty. V průběhu odpoledne pak všichni dostali příležitost, zasoutěžit si v obřích fotbalových šipkách nebo v powerballech. O večerní taneční zábavu se postarala kapela Kreyn a občerstvení zajistili členové z SDH Luková a TJ Luková.

Věříme, že toto příjemné odpoledne se může stát tradicí i do dalších let.

© 2015-2017 Obec Luková, Veškerá práva vyhrazena | Realizace HezkéWEBY.cz
Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas.