Obec Luková

Představujeme dotační program Nová zelená úsporám LIGHT. Cílem je pomoc nejzranitelnějším domácnostem v oblasti energetických úspor u rodinných domů. Zde se jedná především o dotace na výměnu oken, dveří, zateplení domů, montáž systému na ohřev teplé vody, apod.

Tento projekt je spolufinancován Evropskou unií z fondu Next Generation EU.

Informace k programu NZUL:

Od 17. 1. 2024 mohou vlastníci rodinných domů a bytů podat žádost na jednoduchá opatření směřujících k úspoře energií. Žádat mohou i domácnosti, které již podaly žádost na zateplení domu.

Fotograf Rostislav Bartoň vyprávěl o divoké přírodě

Krajinou příběhů jsme se s Rosťou Bartoněm procházeli před dvěma roky. V pátek 12. ledna přijel do Lukové s novou besedou nazvanou S objektivem po stopách volně žijících zvířat.

Setkání bylo avizováno jako „Poutavé povídání s projekcí autorových fotografií, dobrodružství a nevšední zážitky z divoké přírody“. A očekávání byla maximálně naplněna. Díky nádherným fotografiím a záběrům jsme mohli zblízka pozorovat desítky různých zvířat z prostředí Orlických hor, jižní Moravy a Polska, v jejich přirozeném prostředí.

Téměř šedesát místních i přespolních, dospělých i dětí, poslouchalo příběhy a zážitky z terénu a možná i většinu napadlo, kolik je v každé fotografii a v každém záběru ukrytého času a trpělivosti.

Vážení spoluobčané, vážení rodiče,

dovolujeme si Vás informovat o změně ve vedení naší školy. Na místo ředitelky školy byla na základě řádně vyhlášeného konkurzu ze dne 10.10.2023 jmenována od 1. ledna 2024 Mgr. Markéta Jurková.

V následujících měsících budeme společně diskutovat vizi naší školy do budoucna. Společnými schůzkami a dotazníkovým šetřením se budeme snažit vytvořit novou strategii rozvoje naší školy tak, aby odpovídala Vašim potřebám a moderním trendům.

Děkujeme za Vaši podporu a těšíme se na nadcházející spolupráci.

Mgr. Markéta Jurková

SSKP Orlice

Sportovně střelecký klub Policie ORLICE Ústí nad Orlicí z. s. oznamuje, že plánované střelby na Střelnici Luková budou v roce 2024 probíhat v těchto termínech:

- tréninková činnost: úterý a čtvrtek od 16.1. do 15.12.
- pravidelná komerční činnost: od 15.3. do cca 16.11.
- provoz ve dnech pondělí a středa pouze výjimečně
- střelby mimo tréninkové dny: 12.1., 2.2., 1.3.
- střelby o nedělích (pouze střelecké soutěže): 28.4. ,2.6., 16.6., 4.8., 1.9., 15.9.

Eventuelně dle požadavku MS Luková a MS Damníkov.

Povánoční procházka se už tak trochu stává každoroční lukovskou tradicí. V pátek 29. prosince 2023 se nás před Lukovskou hospodou sešlo několik desítek (pokud to někdo počítal, tak v polovině trasy nás bylo přibližně 65 a tři psi).

Po lehce blátivém začátku kolem budovy ZOD jsme zamířili směrem na Damníkov, před suškou přešli silnici a kolem Šteflových pokračovali na Trpík. Odbočka vlevo směrem na Květnou nenechala nikoho na pochybách, že na nás v závětří bude čekat oheň, špekáčky a teplý čaj (i s něčím ostřejším). V roce 2022 si tohle překvapení lukovští hasiči připravili poprvé a mělo velký úspěch. Někdo si dal čaj a pokračoval domů, někteří využili setkání k tomu, aby prohodili pár slov se sousedy… Počasí vyšlo na jedničku a bylo to velmi příjemné zakončení roku 2023.

V listopadu obec přivítala nové lukovské občánky

Dvě holčičky a jednoho chlapce jsme přivítali v pátek 24. listopadu 2023 v přísálí kulturního domu v Lukové. Ke slavnostní atmosféře přispěly svým vystoupením děti z mateřské školy v Lukové v doprovodu paní učitelky Kateřiny Vašíčkové. Rodičům za obec pogratulovala také Eliška Dreslerová.

Od posledního vítání občánku (25.11.2022) srdečně vítáme v naší obci celkem 10 dětí: Damiena Vogela, Miu Drahošovou, Anežku Dosoudilovou, Danielu Husákovou, Terezu Mannovou, Diega Miko, Magdalenu Vaníčkovou, Maxe Theimera, Jana Lněničku a Norberta Pauka.

Tříkrálová sbírka v Lukové v roce 2024

Mnoho let je v naší obci v prvních dnech nového roku pořádána Tříkrálová sbírka, která má charitativní charakter. V sobotu 6.1. se opět vydali koledníci k vašim domovům, aby Vám popřáli mnoho zdraví a štěstí v novém roce. Vy jste jim na oplátku věnovali finanční dary na charitativní účely, které budou předány Oblastní charitě Ústí nad Orlicí. O vaši štědrosti svědčí i vybrané částky a to konkrétně 23 938,-Kč v Lukové a 5 784,-Kč v Květné, celková částka je tedy 29 722,-Kč.
Velmi děkuji koledníkům a jejich doprovodu, jmenovitě paní Chourové, paní Motlové, paní Šebrlové, paní Duspivové, V. Krskové a K. Drahošové.

Rostislav Bartoň s objektivem po stopách volně žijících zvířat

Obec Luková srdečně zve na poutavé povídání s projekcí autorova fotografií, dobrodružství a nevšední zážitky z divoké přírody.

V pátek 12. ledna 2024 od 19:00 v Kulturním domě Luková

Vstupné dobrovolné.

 

Z důvodu dovolené bude uzavřena v Damníkově ordinace praktického lékaře 15. až 26.1.2024.

V nutném případě se hlaste u sestry v ordinaci dr. Černého v Lanškrouně, ulice B. Němcové 125 (vedle Infocentra), tel. 468003235

Po + Út 8-11, Čt + Pá 8-10, St 13-15 hod.

Zástup zajištěn.

© 2015-2017 Obec Luková, Veškerá práva vyhrazena | Realizace HezkéWEBY.cz
Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas.