Obec Luková
Přípravy cyklostezky Lanškroun - Luková pokračují

Svazek obcí Lanškrounsko dále pokračuje v přípravách výstavby nové cyklostezky s pěším provozem propojující město Lanškroun a obec Lukovou. Kompletně vypracovaná je již projektová dokumentace, dalším krokem je získání potřebných povolení, dořešit bylo nutné také majetkoprávní převody dotčených pozemků. Následovat bude výběr zhotovitele díla.

 

znak Luková

Obecní úřad Luková, podle § 93 odst. 1 zákona č. 128/2000 Sb., o obcích (obecní zřízení), ve znění pozdějších předpisů (dále jen „zákon o obcích“), informuje o místě, době a navrženém programu zasedání zastupitelstva obce.

Starosta obce Luková svolal, podle § 92 odst. 1 zákona o obcích, zasedání zastupitelstva obce Luková ve středu 15.03.2023 v 16:00 hod. v zasedací místnosti obecního úřadu čp. 102.

 

Vážení členové honebního společenstva Luková dovolujeme si vás pozvat po pauze vyvolané nemocí covidem na tradiční posezení vlastníků s členy mysliveckého spolku Luková. Občerstvení je zajištěno i bohatá tombola. Posezení se koná tradičně třetí sobotu v březnu to znamená, že letos bude 18.3.2023 na myslivecké chatě v Lukové od 14 hodin.

Věříme, že se sejdeme v hojném počtu a po delší době se výborně pobavíme a ochutnáme mysliveckou kuchyni.

Členové mysliveckého spolku Luková

Místenky na II. OBECNÍ PLES jsou již téměř vyprodané, ale nezoufejte. Na místě bude možné zakoupit vstupenky i bez místenek.

Stejně jako vloni, po 20. hodině zahájí program předtančením folklórní soubor Jitřenka z Dolní Čermné, letos však s vlastním hudebním doprovodem. V 22 hodin vylosujeme tradiční tombolu a po celý večer bude doprovázet kapela Kreyn. V jídelně si samozřejmě budete moci dát něco dobrého z kuchyně Lukovské hospody.

Letošní novinkou bude připravený foto koutek, kde se budete moci na své zařízení zvěčnit a vytvořit tak památku na tento skvělý večer.

Pozvánka na lukovský obecní ples

Obec Luková Vás srdečně zve na 2. OBECNÍ PLES.

V sobotu 25. února 2023 od 20:00 v Kulturním domě Luková.

K poslechu a hlavně tanci zahraje kapela Kreyn, vystoupí Folklorní soubor Jitřenka Dolní Čermná. Nebude chybět bohaté občerstvení, speciality z Lukovské hospody a tradiční tombola.

Vstupné: 150,- Kč, na místě: 200,- Kč.
Předprodej vstupenek s místenkami na Obecním úřadě v Lukové.

Český telekomunikační úřad oznamuje, že v tomto regionu bude zahájeno uvádění do provozu základnových stanic nových mobilních sítí, což bude znamenat pro obyvatele zlepšení kvality a dostupnosti mobilních datových služeb.

Nicméně uvedená skutečnost může za určitých nepříznivých podmínek způsobit zhoršení kvality příjmu televizního signálu přes anténu.

Tato nepříjemná situace může být způsobena tím, že nové mobilní rádiové sítě využívají kmitočty, které dříve byly určeny k šíření televizního vysílání a nyní, po přechodu televizního vysílání na standard DVB-T2, jsou určeny pro nové mobilní sítě. Abychom mohli společně případné technické problémy, pokud se vyskytnou, co nejdříve vyřešit, seznamte se se zde uvedenými informacemi, abyste mohli i nadále nerušeně sledovat televizi přes anténu a zároveň také využívat nové mobilní služby.

Letní příměstské tábory pro děti

Jezdecká společnost Sára Luková - Lanškroun, z.s. nabízí příměstské tábory pro děti školního věku.

Hledáte smysluplnou zábavu a hlídání dětí během letních prázdnin? Příměstský tábor je ideálním řešením, jak spojit obojí. Nabízíme léto u koní, psů a koček, plné her, tvoření a dobrodružství. Vaše děti se naučí, jak se zodpovědně starat o zvířata, povozí se na koních a odnesou si nové zážitky a výrobky.

Dopolední svačinu si každý účastník přináší s sebou. Oběd, odpolední svačina a pitný režim zajištěn (Lukovská Hospoda). Je potřeba mít vhodný oděv a obuv, na jízdu na koni ochranou helmu (může být cyklistická).

Od 15. února 2023 sídlí obecní knihovna nově v prostorách Kulturního domu Luková (čp. 97) – místnost šatny (bývalé „kulisárny“).

Bezbariérový vchod do knihovny najdete v zadní části kulturního domu (od parkoviště). Dle provozní doby bude otevřeno v úterý 21.2. od 16:00 do 17:00.

Děkujeme za pochopení a těšíme se na Vaši návštěvu.

Od středy 15.2. do pátku 24.2.2023, bude částečně omezen provoz posilovny z důvodu provádění stavebních prací. Návštěvníky prosíme o trpělivost.

Děkujeme za pochopení
OU Luková

Obec luková Vás zve na cestovatelskou besedu na téma Namibie - Z jihu na sever doplněnou o promítání fotografí - přednáší Václav Faltus.

V pátek 10. února 2023 v 18:00 v kulturním domě Luková.

Vstupné dobrovolné. Občerstvení zajištěno.

© 2015-2017 Obec Luková, Veškerá práva vyhrazena | Realizace HezkéWEBY.cz
Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas.