Obec Luková

Jen málokoho by napadlo, že do Lukové přijede Miroslav Táborský, herec s nezaměnitelným hlasem, kterého známe z filmů, seriálů nebo dabingu. Někteří si dokonce mysleli, že je to vtip. Naštěstí nebyl, o čemž svědčilo množství prodaných vstupenek i obsazených židlí.

Když jdete na divadelní představení, máte nějakou představu, o čem hra bude, něco si načtete o hercích, hře samotné, možná i o autorovi. Máte nějaká očekávání nebo jdete na svého oblíbeného herce, chcete strávit příjemných sto minut a na chvíli vypnout myšlenky i hlavu... Jaká vlastně byla Komedie o komikovi a jací byli Miroslav Táborský a Filip Teller?

Myslím, že je zbytečné popisovat děj, důležitý je zážitek a pocit, se kterým z divadla člověk odchází. Vtipy, které nebyly vždy vtipné, nezodpovězené otázky i odpovědi, jestli život, který komik (člověk) žil, měl smysl a byl takovým, jakým měl být. Filip Teller byl rovnocenným partnerem Miroslava Táborského, v některých momentech ho svým výkonem dokonce předčil – byl začátkem i koncem komikova života, a to doslova.

Závěrečné osobní setkání s herci bylo pomyslnou třešinkou na dortu, oba byli moc příjemní a milí. Líbilo se mi, co říkal pan Táborský – že ho po tolika letech přestalo bavit hrát ve velkých divadlech moderní hry, které s divadlem nemají moc společného. Proto se vrátil zpátky ke kořenům, hrát s lidmi a pro lidi a být jim blíž.

M. Čadová
foto P. Celý

© 2015-2017 Obec Luková, Veškerá práva vyhrazena | Realizace HezkéWEBY.cz
Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas.