Obec Luková

Na začátku ledna roku 2023 odstartoval program Nová zelená úsporám Light. Program je zaměřený na nízkopříjmové domácnosti a má za úkol přinést úspory v oblasti energetiky. Podpořeno je zateplení fasády, stropu, podlahy, střechy, podpořena je výměna oken, vchodových dveří, je možné pořídit fotovoltaické nebo fototermické panely na ohřev teplé vody.

Žadatel musí splnit několik podmínek:

  • musí být vlastníkem nebo spoluvlastníkem rodinného domu nebo trvale obývané rekreační stavby,
  • za podmínky, že všichni členové domácnosti jsou příjemci starobního důchodu nebo invalidního důchodu 3. stupně, nebo domácnost pobírala v období od 12. 9. 2022 příspěvek na bydlení,
  • žadatel musí mít v nemovitosti trvalý pobyt před 12. 9. 2022.

 Dům se bere vždy jako celek – pokud v domě žije více rodin, musí být splněna druhá podmínka u všech.

2023 10 09 zelena

Na jednotlivá opatření jsou stanoveny jednotlivé výše dotační podpory, přičemž tyto opatření mohou žadatelé libovolně kombinovat až do maximální výše podpory 150 000,- Kč (zateplení), u ohřevu teplé vody je výše dotace 90.000,-. Dotaci je možné získat jak předem na plánovaná opatření, tak i zpětně na již provedená opatření.

Pokud někdo ze žadatelů podával žádost do 30. 4. 2023, může nyní žádat pouze o panely na ohřev teplé vody. Pokud žadatel zatím nežádal, může požádat o výše zmiňovaná opatření najednou, v jedné žádosti (lze žádat pouze jednou).

Na realizaci má žadatel od vydání rozhodnutí jeden rok (s možností prodloužení). Státní fond životního prostředí počítá s příjmem žádostí do konce příštího roku.

MAS Lanškrounsko je aktivně zapojená do administrace již od začátku programu a přijímá zájemce z řad starobních důchodců, invalidních důchodců nebo rodin s příspěvkem na bydlení. Poskytuje informace, zodpovídá dotazy, vystavuje odborné posudky, bez kterých není možné o dotaci požádat (posudků MAS Lanškrounsko do dnešního dne vydala téměř 120).

Žadatelé si mohou žádost zpracovat sami nebo si žádost nechat zpracovat pracovníkem Místní akční skupiny. V současné době máme kompletně zpracovaných téměř 100 žádostí, část žadatelů už zateplila a má vyúčtováno.

MAS Lanškrounsko poskytuje žadatelům a zájemcům o dotaci bezplatné konzultace a pomoc.

Na pracovníky MAS je možné obracet prostřednictvím mailové adresy Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo na telefonním čísle 730 174 487.

© 2015-2017 Obec Luková, Veškerá práva vyhrazena | Realizace HezkéWEBY.cz
Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas.