Obec Luková
Rekonstrukce veřejného osvětlení

V naší obci proběhla v posledních dvou měsících výměna 12 sloupů veřejného osvětlení. Sloupy byly dle odborného posudku, který pro obec zpracovala společnost ČMS s.r.o., v havarijním stavu a v budoucnu by mohlo hrozit jejich zhroucení. V rámci této investiční akce bylo v Lukové a Květné dále vyměněno celkem 73 stávajících svítidel se sodíkovými výbojkami za úsporné LED lampy.

 

Na projekt se obci podařilo získat od Ministerstva průmyslu a obchodu v rámci programu Národního plánu obnovy dotaci ve výši 657 tis. Kč. Výměnou zastaralých svítidel, která byla v drtivé většině dávno po ukončení své životnosti, obec uspoří přibližně 68% elektrické energie. Celkové náklady na rekonstrukci činily 1,9 mil Kč a zakázku na realizaci této akce v rámci výběrového řízení, do kterého se přihlásily celkem 3 společnosti, zajistila společnost Evem group s.r.o.

Starosta obce k této investici dodává: „Při výměně sloupů bylo zjištěno, že značná část stávajícího kabelového vedení je ve velmi špatném stavu. Podařilo se nám sice část poškozených kabelů vyměnit nebo opravit, avšak do budoucna bude obec muset investovat další prostředky na opravu a výměnu kabelů v dalších úsecích, tak abychom i nadále v noci svítili.“

„Tímto bych chtěl požádat spoluobčany o trpělivost s dočasnými výpadky veřejného osvětlení v některých částech obce, které jsou způsobeny právě poškozenými a zastaralými kabely. Budeme se snažit kritické úseky v rámci finančních možností obce postupně modernizovat.“ doplňuje starosta Petr Celý.

Redakce LZ

© 2015-2017 Obec Luková, Veškerá práva vyhrazena | Realizace HezkéWEBY.cz
Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas.