Obec Luková

Po delší době se opět rozezněl náš kostel svaté Markéty. V neděli 8. října proběhl koncert s názvem „Vivat musica“, což v překladu znamená „Hudba žije dál“, „Ať žije hudba“. Oslavit hudbu s námi přijeli pánové z Petr Pavel Projectu – Petr Hostinský a Pavel Herzog. A že to byla pořádná oslava, o tom není pochyb!

Lukovské kostelní varhany se rozezněly hned v úvodu a dvěma skladbami zahájily koncert. Zazněly skladby méně známé i takové, které poznáte po prvních tónech – Labutí jezero, Vltava nebo Slovanský tanec. Kromě toho, že pánové jsou výborní hudebníci, kterým to společně parádně ladí, tak jsou taky mistry improvizace a nedělá jim problém upravit pro trubku a varhany skladby, u kterých byste to rozhodně nečekali.

V závěru zazněly improvizace na známé hudební téma – myslím, že všichni jsme se výborně bavili, třeba tím, jaké různé tóny a variace lze na trubku a varhany zahrát. Poslední skladbou byla Dáma s čápem kapely Sto zvířat, ve které oba působí, opět upravená pro trubku a varhany.

Závěrečný dlouhý potlesk byl poděkováním oběma pánům, kteří hudbou žijí – a je to neskutečně znát. Děkujeme za krásný zážitek!!!

Pokud vás zajímá, co je smyslem projektu Petr Pavel Project, podívejte se na jejich webové stránky https://petrpavelproject.cz/

© 2015-2017 Obec Luková, Veškerá práva vyhrazena | Realizace HezkéWEBY.cz
Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas.