Obec Luková
Základní škola a mateřská škola Luková - zima 2022/23

Zima patří v naší škole sportům. Začali jsme jako každý rok plaveckým výcvikem ve Svitavách, kde jsme ve dvouhodinových lekcích zdokonalili naše plavecké dovednosti. Na konci ledna se někteří naši žáci zúčastnili lyžařského kurzu v Čenkovicích a v únoru jsme vyměnili lyže za brusle. V hale B. Modrého v Lanškrouně jsme bruslili společně s rodiči a mladšími sourozenci každé úterý.

Začátkem února nám rozjasnili den barevní papoušci manželů Podolských. Dozvěděli jsme se mnoho zajímavého o životě těchto exotických ptáků. Kromě andulek a menších papoušků jsme viděli i papoušky kakadu a ary.

Společně s mateřskou školou jsme uspořádali masopustní dopoledne. Připomněli jsme si tuto tradici a výtvarně ztvárnili některé z typických masopustních masek jako jsou medvěd, bába s nůší, kominík, kobyla, laufer a slaměný. Děti tvořily ve smíšených skupinkách velkoformátové plakáty.

K masopustu patří řemesla a povolání, a tak si děti z naší školky vyzkoušely, jaké to je být truhlářem, pekařem, cukrářem nebo krejčím. Zatloukaly hřebíky do špalku, šily jehlou a pletly vánočky. Nakonec navštívily řezbářskou dílnu pana Krska a prohlédly si jeho díla a nářadí. Celou zimu děti také krmily zvířátka v nedalekém krmelci i ptáčky na školní zahradě.

Kolektiv ZŠ a MŠ Luková

Naše škola a eTwinning

Mezinárodní projekty se staly nedílnou součástí výuky na naší škole. Díky nim máme možnost komunikovat s kamarády z mnoha evropských zemí a naučit se mnoho zajímavého. V projektu My childhood adventures jsme s našimi partnery vytvořili plán města, kterým jsme prováděli naši hrdinku Jessie. Ve smíšených týmech jsme se ptali na cestu a navzájem si odpovídali.
Angličtinu se učíme také s našimi slovenskými kamarády z Vranova nad Toplou v projektu Little English Teachers. Každý měsíc si posíláme úkoly a videa, která nám pomáhají procvičit si angličtinu.
V česko-polsko-slovenském projektu Prespávačka s Andersenom čteme pohádky tohoto slavného dánského spisovatele a tvoříme čtyřjazyčný slovník.
Nezapomněli jsme ani na matematiku a pokračujeme v našem oblíbeném projektu Math Art, ve kterém propojujeme tuto vědu s výtvarným uměním a pracovními činnostmi.
ETwinning nanečisto si vyzkoušely i děti z mateřské školy, když si s MŠ Hlučín-Bobrovníky vyměnily vánoční přání a zazpívaly si online koledy. Na jaře se budou účastnit prvního mezinárodního projektu Není vejce jako vejce. Projekt bude zaměřen na vajíčko nejen jako symbol jara a Velikonoc, ale i zrod nového života. Společně budou děti nejen tvořit, ale zkoumat a objevovat vlastnosti vajíček různých ptáků.

Markéta Jurková

© 2015-2017 Obec Luková, Veškerá práva vyhrazena | Realizace HezkéWEBY.cz
Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas.