Obec Luková
ZŠ Luková - rok 2020/2021 s eTwinningem

eTwinning je mezinárodní platforma, která umožňuje školám z evropských zemí spolupracovat na různých projektech v rámci školních projektech. V letošním roce jsme se zapojili do pěti projektů, které obohatily naše vyučování.

The dance with Mathematics 2 (Tanec s matematikou)

V tomto projektu jsme zjistili, že je matematika všude kolem nás. Najdeme ji i v umění, hudbě, přírodě a lidských činnostech. Objevovali jsme symetrii v obrazcích a přírodě, hledali jsme a měřili úhly, malovali jsme pomocí perspektivy, skládali origami i zapisovali hudbu do barevných grafů.

 

2021 06 28 zs12021 06 28 zs2

JOB HUNTERS (Lovci povolání)

Jaká byla původní, dnes již zaniklá, povolání? Co dělají naši rodiče a příbuzní? Čím bych chtěl být, až vyrostu? Jaká povolání budou lidé vykonávat v budoucnosti? V tomto projektu jsme si kromě povídání, psaní a malování o povoláních také upletli košík, zahráli pohádku nebo navštívili pana starostu.

2021 06 28 zs32021 06 28 zs4

From picture to coding (Od obrázku k programování)

Protože žijeme v době moderních technologií, je třeba se naučit programovat. Programování pomocí obrázků a jednoduchých algoritmů nás moc bavilo. Pracovali jsme v několika programovacích aplikacích pro děti (CodeMonkey, Kodable, Scratch, Cargo Bot,…) a také jsme se zúčastnili mezinárodního týdne programování s naší lekcí S blueboty na Mars. Blueboty jsme do školy zakoupili z dotací Šablony II a používáme je i v mateřské škole.

 2021 06 28 zs52021 06 28 zs6

Twinopians

Součástí výuky by měly být moderní online aplikace, kvízy a hry. Toho všeho jsme si užili v projektu Twinopians. Spolu s našimi kamarády z Itálie, Rumunska, Ukrajiny, Slovenska a dalších zemí jsme navštívili přátelskou planetu Twinopia, kde nás čekaly zajímavé úkoly a hry. Procvičili jsme si také jazyk při jazykolamech, vyzkoušeli svou zručnost při “Cup challenge”, zažili několik on-line setkání z našimi zahraničními přáteli.

2021 06 28 zs72021 06 28 zs8

LINGOTURE - Cesta jazyků

Anglický jazyk se používá na celém světě a na naší škole jeho výuka zasahuje i do dalších předmětů a činností. Tento projekt byl právě zaměřen na angličtinu. Procvičili jsme si mluvení, psaní, čtení i zpěv.  Náš maskot, mimozemšťan Zig Zag Zog, nás provázel všemi hlavními aktivitami. Vytvořili jsme společně se zahraničními kamarády rodinný strom, píseň pro Zig Zag Zoga nebo knihu míst, která Zig Zag Zog navštívil.

2021 06 28 zs9

Díky eTwinningu jsme naši výuku obohatili o spoustu zajímavých aktivit a také se naše škola mohla zapojit do evropského výzkumu malých škol. Naši školu jsme mohli představit i panu Christosu Bousoulasovi, který v Bruselu výzkum provádí.

2021 06 28 zs10

M. Jurková

© 2015-2017 Obec Luková, Veškerá práva vyhrazena | Realizace HezkéWEBY.cz
Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas.